Bill Sienkiewicz’in yayımlanmamış “Batman” çizimleri

1990’larda kurduğu El Capitan Books’tan yayımladığı bağımsız seri Stray Bullets’la adını duyuran, sonrasında DC Comics, Marvel ve Dark Horse gibi yayınevlerinin ünlü serilerinde yazar olarak görev alan David Lapham, Batman hayranlarını heyecanlandıracak bir paylaşımla karşımızda.

2005-2006 yıllarında DC’nin Detective Comics serisinde Kara Şövalye’nin maceralarını kaleme alan Lapham, çizer olarak Ramon Bachs’la çalışmıştı. Lapham’ın tweet’i, başta DC olmak üzere çizgi roman aleminin önemli çizerlerinden Bill Sienkiewicz’in proje için çalışmalara başladığını ortaya çıkarıyor. Dahası, David Lapham 12 bölümlük bir macera olarak kurgulanan serinin ilk bölümü için Sienkowicz’in yaptığı çizimleri PDF olarak da paylaşıyor.

City of Crime isimli serinin ilk bölümü için Sienkiewicz’in çalışmaları tamamlanmış ama konuşmalar ve yazılar eklenmemiş. Bu süre zarfında DC’nin takviminde yaşanan çakışmalardan dolayı, Sienkiewicz bu projeden alınmış. Her bölümü farklı bir çizerle hayata geçirmeyi de düşünen DC, daha sonra başka bir çizerle sıfırdan başlamaya karar vermiş.

Yaptığı paylaşımla “Sienkiewicz’in çalışmalarını tercih ettiği” imasını yaratmak istemediğinin altını çizen Lapham, sıkı Batman hayranlarına tercih edilmemiş farklı bir patikayı göstermek istediğini söylüyor. Bruce Wayne’i, çocuklar için hiç güvenli olmadığını iyi bildiği Gotham sokaklarında 14 yaşında haylaz bir çocukla baş etmek zorunda bırakan serinin ilk bölümünün çizimlerini ve hikâyeye dair Lapham’ın açıklayıcı mektubunu PDF formatında indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Yükleniyor...