Süper kahraman aleminin ilk trans karakteri, “Supergirl” dizisiyle geliyor

2015’ten bu yana CW ekranlarında devam eden Supergirl dizisi, yeni sezonunda karşımıza çıkaracağı karakterlerden biriyle tarihe geçecek. İnsanların ne zaman öleceğini ön görebilme yeteneğine sahip Dreamer isimli yeni karakter, süper kahraman aleminin ilk trans karakteri olacak.

DC Comics çizgi romanlarında Dream Girl adıyla da bilinen Nura Nal karakterinden uyarlanan ve dizide Dreamer / Nia Nal olarak göreceğimiz yeni kahramanı oynamak için seçilen isim de genç aktivist Nicole Maines oldu. Yapılan açıklamalarda söz konusu karakter, “Başkalarını korumak için şiddetli bir dürtüye sahip trans bir kadın” olarak tanımlanıyor.

Nicole Maines’in dizinin oyuncu kadrosundan isimlerle birlikte San Diego Comic Con kapsamında Kevin Smith’in sorularını yanıtladığı röportajı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde CW yine çizgi roman uyarlamalarında tabuları yıkan bir hamleyle gündeme gelmişti. Batwoman dizisi için kolları sıvayan kanal, böylelikle ilk LGBTİ+ süper kahraman yapımına imza atmış olacak.