Suuns, Ichiko Aoba, Flohio ve dahası Le Guess Who? 2021 programında

Hollanda’nın Utrecht şehrinde her yıl kasım ayında düzenlenen Le Guess Who? Festivali, geçtiğimiz yıl gerçekleşmesi planlanan 14. buluşmasını 2021’e ertelemişti. Her edisyonunda dünyanın dört bir yanından keşiflerle birlikte hem özel kürasyonları hem de başka bir yerde denk gelmenin pek mümkün olmayacağı efsaneleri buluşturan festival, 2021 takviminden yeni güzellikleri açıkladı. 

Bant Mag.’ın da medya partneri olduğu festivalin bu seneki konuk küratörleri John Dwyer (OSEES), Matana Roberts, Lucrecia Dalt, Phil Elverum (Mount Eerie) ve Midori Takada. Festivalin genel programından Vanishing Twin, Pink Siifu, Alabaster dePlume, Faust, Felix Kubin, Duma, Siti Muharam, Earth Girl Helen Brown gibi heyecan verici isimler hâlihazırda açıklanmıştı. Buluşmaya haftalar kala  ağız sulandıran geniş programın tamamı paylaşıldı.

Festivale yapılan son ekleme tam 70 yeni isim barındırıyor. Witness isimli albümünü geçtiğimiz haftalarda yayımlayan Kanadalı grup Suuns, Japonya’nın yeni nesil bestecileri arasında naif tınılarıyla parlayan Ichiko Aoba, İngiltere grime sahnesinin yıldızlarından Flohio, Belçika’nın çok yönlü deneysel orkestrası Aksak Maboul, Los Angeles çıkışlı geleneksel R&B / soul güzelliği Gabriels, insan sesinin sınırlarını keşfe çıkan besteleriyle tanınan Lyra Pramuk, Kolombiya’nın geleneksel müziği cumbia’yı dans pistlerinde hayal eden Chúpame El Dedo, ilk kez konser verecek Faslı punk grubu Taqbir; 2021 programının yeni eklemeleri arasında.

Festivalin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Le Guess Who? ortaklığıyla hazırladığımız kimi özel içerikler için de takipte kalın.