TADAH için destek çağrısı

TADAH’ı (Till And Deniz Artist Habitat) Jonglör Till ve flamenko dansçısı Deniz, dansa ve doğaya duydukları ortak tutkuyla kurmuştu. Yangınlarda ne yazık ki; ana evi, stüdyoları, bahçeleri, daha hiç kullanılmayan yeni yapılmış konutlarıyla mekânın tümüyle yandığını öğrendik. 

Till ve Deniz’in, Antalya’ya inşa ettikleri TADAH, 2014’ten beri dünyanın dört bir yanından hareket üzerine çalışan sanatçılara büyük bir permakültür bahçesinde doğayla bütün bir eğitim alanı sunuyordu. Her daim sanatçıların kendini geliştirmeleri için iyi koşullar sunmayı amaçlıyordu. Son 1,5 yılda üstlendikleri projelerinde yepyeni bir ahşap konaklama alanı inşa etmişlerdi. Maalesef pandemi sebebiyle yeterli geliri elde edemediler ve projenin tamamlanması için borçlanmak durumunda kaldılar.

Şimdi ise, bu 7 yıllık çalışmanın ardından ani ve ciddi bir kayıpla karşılaştılar. TADAH ailesinin borçlarını kapatması için bir yardım kampanyası düzenleniyor, detaylara buradan ulaşabilir ve paylaşarak da TADAH’a destek olabilirsiniz.

Yazı: Açelya Eren