Taika Waititi, “Thor 4” için yönetmen koltuğunda

2017 yapımı Thor: Ragnarok filmiyle Marvel evrenine adımını atan Yeni Zelandalı sinemacı Taika Waititi burada kalıcı olacak gibi görünüyor.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre, Waititi Thor 4 filminin yönetmeni oldu. Henüz resmî vizyon tarihi açıklanmayan filmin yönetmenlik görevini üstlenen Waititi’nin, bir diğer projesi Akira filmi de yapımcılar tarafından şimdilik askıya alındı. Akira için birçok farklı ülkede oyuncu seçmelerini sürdüren yönetmenin, Thor 4 filmiyle birlikte prodüksiyon süreçlerinin kesişmesi bu karara sebep oldu. Warner Bros.’un bu projeye devam etmek için Taika Waititi’yi beklemeyi planladığı da söylentiler arasında.

Ragnarok’un ardından Avengers: Endgame’de de Korg karakteriyle kamera karşısına geçen Taika Waititi, bir tür savaş komedisi olan roman uyarlaması Jojo Rabbitin çekimlerini tamamladı. Yakında başlayacak Star Wars dizisi The Mandalorian’da da bir bölümün yönetmenliğini üstlenen Waititi ve Thor serisinin dördüncü filmine dair gelişmelerin San Diego Comic-Con’dan gelmesi muhtemel.

Yükleniyor...