Avi Arad prodüktörlüğünde ''Avengers''-vari bir Nintendo filmi geliyor!

Marvel filmlerinin büyük kısmının prodüktörlüğünü üstlenen Avi Arad, Super Mario’dan Donkey Kong’a, tüm klasik Nintendo karakterlerinin aynı evrende olacağı bir film hazırlığında!

Marvel’ın Toy Biz şirketinin de başında olan Avi Arad’ın, Nintendo karakterlerinin film haklarını alabilmek için beş yıldır uğraştığı gelen haberler arasında. Sony Pictures’ın internete sızan mail yazışmalarıyla gelen haberler, Sony ile bir Super Mario filmi üzerinde çalışan Avi Arad’ın aslında daha kapsamlı bir Nintendo filmi düşündüğünü ortaya çıkardı.

Japonya’da Super Mario‘nun film hakları için yetkili bir kişiyle görüştüğünü bu mail’lerde söyleyen Arad, film hakkında umutlu olduğunu eklemiş. Tahminler filmde Super Mario’nun dışında Donkey Kong, The Legend of Zelda, Kirby, Star Fox gibi kült Nintendo oyunlarından karakterlerin ortaklaşa olarak mücadele edeceği bir filmin hazırlıklarının yapıldığı yönünde.

Söz konusu proje, Avi Arad’ın oyun dünyasından sinema ya da televizyona taşıyacağı ilk yapım değil. Yakında vizyona girecek Fantastic Four, The Sinister Six, Venom gibi filmler de yapımcı olarak yer alacak Avi Arad, Pac-Man and the Ghostly Adventures isimli animasyon dizinin de prodüktörlüğünü üstlenmişti.

https://www.youtube.com/watch?v=XVLhvAdmBik