Takibe Al: Instagram’da gözümüze takılanlar (Dünya Kupası özel)

Yüzünüz gözünüz açılsın, Instagram duvarınız şenlensin diyerek size takiplik önerilerde bulunmaya karar verdik. Bu haftanın üç önerisi için aşağı buyurun, daha fazlası için takipte kalın.

15 Temmuz Pazar akşamı Fransa ve Hırvatistan arasında oynanacak Dünya Kupası finali öncesinde, yaptıkları paylaşımlarla turnuva boyunca dikkatimizi çeken ve ilginç nüanslar yakalayan üç Instagram hesabını sıraladık.

Mundial Stlye
@mundialstyle

Dünya Kupası tarihine damga vurmuş forma tasarımları, saç stilleri,  eski Panini sticker’ları, unutulmaz anlar, bugünün yıldızlarının geçmişlerinden kareler ve daha fazlası. Mundial Style, vintage futbola dair tek kaynağınız olmaya aday.

https://www.instagram.com/p/BkW_N7DlKj5/
https://www.instagram.com/p/BiXL45hnI25/

Tincho Persources
@tincho_persources

Başta NBA olmak üzere farklı spor dallarında genç ve yaratıcı bir yazar ekibiyle yayın yapan Persources’ın en yeni üyelerinden Martin Pantoja, ya da sosyal medyada bilinen adıyla Tincho, Dünya Kupası’nı aktif bir şekilde yorumlayarak takip ediyor. Kendi takipçilerinden gelen her soruyu yanıtlayan ve kendini tam anlamıyla futbola adamış gibi görünen Tincho, maçlar öncesinde tahmin yapmaktan ve özgün şakalar yapmaktan da kendini alıkoymuyor. Tincho’nun futbol tanrılarından bir tek dileği var: El Salvador’un 2022 Dünya Kupası’na katılması!

https://www.instagram.com/p/Bk52IBvF2b2/

https://www.instagram.com/p/Bku75LFFVRv/

Where Is Football?
@whereisfootball

2009 yılından bu yana internetteki farklı mecralar üzerinden futbola dair paylaşım ve yayınlar yapan Where Is Football, sahanın içiyle olduğu kadar futbolun insanlar üzerindeki yansımalarıyla da ilgileniyor. Taraftar portreleri, turnuvalara ev sahipliği yapan şehirlerden ilginç detaylar ve sıra dışı hikâyelerle paylaşımları arasında rahatlıkla kaybolabileceğiniz bir hesap.

https://www.instagram.com/p/BkN9XIXhZdS/
https://www.instagram.com/p/BkU6PMCBy3j/