Taner Öngür’ün “Water Cycle” albümünün özel basım plakları

Tantana Records’un, “‘Her sene bir albüm’ diye şakasını yaptığımız anlaşmamız, maşallah sekmeden sürüyor malum” sözlerinin de ışığında, Türkçe sözlü rock müziğin kilometretaşı isimlerinden Taner Öngür, ekim ayında son albümü Water Cycle’ı yayımlamıştı. Albümün özel basım plağı yolda.

Kapağını Ethem Onur Bilgiç’in tasarladığı albüm, Taner Öngür’ün pandemi sürecinde kendi külliyatına ve sevdiği ezgilere odaklanıp grubu 43.75’in kendisine has dokunuşlarıyla tamamlanmış parçalardan oluşuyor. Bu parçaların arasında The Beatles’ın 1967 tarihli Magical Mystery Tour albümündeki “I am The Walrus”un bir cover’ı da var.

Ön satışlar başladı

Water Cycle’ın çift 10-inç plak versiyonu mart ayında pikaplarla buluşacak. Tantana Records albümün ön satışlarına başladı. Hatta ocak sonuna kadar yüzde 20’lik bir indirim olduğunu da hatırlatalım.

Taner Öngür – Tantana Records iş birliğinin ilk halkası, 2017 tarihli albüm Elektrik Gramofon olmuştu. Gökhan Akçura’nın Öngür’le bu albümü konuştuğu röportajı okumak için buraya tıklayarak Bant Mag. No:60’a ulaşabilirsiniz.

Yazı: Ant Arın Sermet

Yükleniyor...