Tarantino filmi “Once Upon A Time... In Hollywood” vizyondan hemen önce İKSV Galaları’nda

İKSV Galaları 21 Ağustos’ta 1969 yazının Los Angeles’ına götürüyor… Quentin Tarantino filmografisinin dokuzuncu uzun metrajı olan Once Upon A Time… In Hollywoodvizyona çıkışından hemen önce, 21 Ağustos Çarşamba günü Kadıköy Sineması’nda gösterilecek.

2015’te çektiği The Hateful Eight ile tam da istediği etkiyi yaratamayan Quentin Tarantino, iddialı bir geri dönüş yaptı. Dünya prömiyerini geçtiğimiz mayıs ayında 72. Cannes Film Festivali’nde yapan Once Upon A Time… In Hollywood’da Tarantino başrolleri Leonardo DiCaprio, Brad Pitt ve Margot Robbie’ye teslim ediyor.

1969 Los Angeles’ında geçen Once Upon A Time… In Hollywood’da hippi akımının yükseliş döneminde televizyon dizileriyle ünlü olduktan sonra kendini Hollywood’a kabul ettirmeye çalışan aktör Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ile dublörlük yapan ve aynı zamanda en yakın arkadaşı olan Cliff Booth’un (Brad Pitt) hayatlarını anlatacak olan Tarantino, hikâyenin arka planında o yılların Hollywood’unda yaşanan sansasyonel bir olaya kurgusal karakterlerin gözünden yaklaşarak yine imzasını atacağı oyunbaz bir film-içinde-filmin müjdesini veriyor.

Leonardo DiCaprio ile Brad Pitt’in ilk kez birlikte rol aldığı filmde Margot Robbie’yi Roman Polanski’nin eşi aktris Sharon Tate rolünde izleyeceğiz. Al Pacino, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Austin Butler, Dakota Fanning, Bruce Dern ve Lena Dunham gibi birçok isim de yıldız oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Once Upon A Time… In Hollywood’un Türkiye’de vizyon tarihi 23 Ağustos Cuma. Film vizyona girmeden hemen önce, 21 Ağustos Çarşamba günü saat 21.30’da İKSV Galaları kapsamında Kadıköy Sineması’nda izlenebilecek. Galanın biletleri 16 Ağustos’ta satışa çıkacak.

Leonardo DiCaprio’nun da dört yıl önce Oscar kazanmasının ardından rol aldığı ilk film olma özelliği taşıyan Once Upon A Time… In Hollywood, sene başında hayata veda eden Luke Perry’nin de rol aldığı son sinema filmi.

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz