Cher’in “Dancing Queen” serüveninde ikinci perde

Cher, ABBA klasiklerini seslendirdiği ikinci bir albüm daha kaydediyor. Üzerinde çalıştığı ABBA parçalarının birkaçını Twitter üzerinden duyurdu bile.

Mamma Mia: Here We Go Again’de şahit olduğumuz Cher’in helikopterden inerek “Fernando”yu seslendirdiği unutulmaz sahne uzun süre dilimizden düşmemişti.

Filmin gösterime girmesinin ardından, Cher, Dancing Queen adlı ve içinde 10 ABBA cover’ına yer veren albümünü yayınladı. “Gimme! Gimme! Gimme!”, “SOS” ve “One of Us” gibi klasikleri de içeren Dancing Queen, yayınlandığı sene Billboard 200 listesinde 3 numaraya yerleşerek büyük sükse yaptı.

Kısa bir süre önce, Twitter üzerinden bir hayranı, yeni şarkılar hakkında herhangi bir gelişme olup olmadığını sorduğunda, Cher şu anda yeni ABBA albümü için stüdyoda olduğunu, üstelik albümün “Voulez-Vous” ve “Chiquitita”nın İspanyolca versiyonu gibi ABBA klasiklerine de yer vereceğini söyledi. Siz Cher’in başka hangi ABBA klasiklerini seslendirmesini isterdiniz?

Hâlâ stüdyoda albüm kayıtları üstünde çalıştığından Dancing Queen Vol.2‘yu yakın zamanda dinlememiz pek mümkün görünmese de Cher’le diskoda dans etmek istiyorsanız, bu sonbaharda divanın Here We Go Again turnesinin ikinci ayağını yakalayabilir ya da evde Mamma Mia 2‘yu izleyerek ekran başında şarkılara gönlünüzce eşlik edebilirsiniz.

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz