Tartışmalı “SpongeBob” spin-off’undan ilk görüntüler

Nickelodeon ve Paramount+ iş birliği, SpongeBob yan serisi Kamp Koral: SpongeBob’s Under Years için bir tanıtım klibi yayımlandı. 

Kamp Koral, ilk denizanasını yakalamaya kararlı genç SpongeBob’u ve bu süreçte ona yardım etmeye çalışan arkadaşlarını konu alacak. Nickelodeon animasyon stüdyosu tarafından üretilen seri, 2021’de yeni streaming servisi Paramount+ üzerinden paylaşılacak. Paramount+’ta tüm sezonun yayımlanmasından ardından seri, Nickelodeon üzerinden de izlenebilecek.

SpongeBob Squarepants’in ilk spin-off’unda; 10 yaşındaki SpongeBob arkadaşlarını, yaz aylarında gidilen bir sualtı kampında ateş yakarken, vahşi denizanalarının peşine düşerken ve Yuckymuck Gölü’ndeki yosun ormanında çılgınca vakit geçirirken izleyeceğiz. Animasyonun seslendirme kadrosuysa şu şekilde: Tom Kenny (SpongeBob), Bill Fagerbakke (Patrick), Rodger Bumpass (Squidward), Clancy Brown (Bay Krabs), Carolyn Lawrence (Sandy), Carlos Alazraqui (Casagrandes) ve Kate Higgins (Blaze ve canavar makineleri). Yakından tanıdığımız bu karakterlerin yanı sıra seriye, kampı çevreleyen ormanda yaşayan Nobby ve Narlene Narwhal kardeşler gibi yeni karakterler de dâhil olacak.

Nickelodeon, hayranların tepkilerine rağmen geri adım atmadı

2019’un yaz aylarında Nickelodeon’ın dizinin ilk spin-off serisi olacak Kamp Koral için paylaştığı duyuru, hayranlar tarafından oldukça olumsuz karşılanmış; serinin senarist, yönetmen ve yapımcılarından Paul Tibbit de gösterilen tepkiye destek vermişti. Kasım 2018’de hayatını kaybeden, orijinal serinin yaratıcısı Stephen Hillenburg’un herhangi bir spin-off istemediğini ve bu yan serinin onun anısına saygısızlık olduğunu yazmıştı. 

Hayranlar, serinin iptali için bundan sekiz ay önce bir imza kampanyası başlatmıştı. Ancak Nickelodeon tepkilere rağmen geri adım atmamış ve serinin yayımlanacağı tarihi duyurmuştu. Yeni paylaşılan bu tanıtım karşısında hayranların nasıl bir tavır alacağıysa merak konusu.

Yazı: Bahriye Şevval Gülteki

Yükleniyor...