Teftiş: Haftanın albümleri

Haftalık Bant Mag. albüm kılavuzunuz geldi!

Yazı: Cem Kayıran – İllüstrasyon: Sadi Güran

Haftanın öne çıkan üç albümü:

pjimage (66)

Oneohtrix Point Never – Age Of
(Warp)

Daniel Lopatin çağımızın sayılı prodüktörlerinden biri olduğunu yayınladığı her albümle bize bir kez daha hatırlatıyor. Oneohtrix Point Never’ın dokuzuncu uzunçaları Age Of, daha önce Lopatin’in üretimlerinde pek de rastlamadığımız unsurları ustalıklı bir şekilde işliyor ve belki de bugüne dek yayınlanmış “en rahat dinlenebilen” OPN albümü olmayı başarıyor. Lopatin’in Good Time için yaptığı müziklerden etkileşimlerin de fazlasıyla hissedildiği Age Of, James Blake’den Anohni’ye, Pruirent’e birçok heyecan verici konukla birlikte geniş bir kapsama alanı vaat ediyor.

Natalie Prass – The Future and the Past
(ATO Records)

Amerikalı müzisyen ve besteci Natalie Prass, ikinci stüdyo albümü The Future and the Past ’le derinlikli ve çok katmanlı şarkı yazarlığına taze bir soluk getiriyor. Büyük başarı yakaladığı ilk albümünün ardından kendini tekrar etmekten kaçınarak 80’ler popu ve R&B gibi farklı sularda da dalan Prass, zamanla farklı detaylarıyla aşk yaşayacağınız 12 şarkıyı huzurunuza çıkarıyor.

Ghost – Prequelle
(Loma Vista)

Son yılların en popüler, en gizemli ve en tartışmalı metal gruplarından biri olan Ghost, kısa ama vurucu bir albümle geri döndü. Önceki kayıtlarında olduğu gibi tematik olarak bütünlüklü bir kayıt olan Prequelle, orta çağlardan ve –şaşırmayacağınız gibi- ölümden ilham alıyor. Hemen hemen her şarkısında gruba eşlik etme isteği yaratmayı başaran Prequelle, ekibin diskografisinin büyük kısmında parmağı olan prodüktör Tom Dalgety’nin dokunuşlarıyla her zamankinden daha da parlak bir tınıyı beraberinde getiriyor.

Bu albümleri de atlamayın:

pjimage (67)

Sami Baha – Free For All
(Planet Mu)

Father John Misty – God’s Favorite Customer
(Sub Pop / Bella Union)

Warmdüscher – Whale City
(The Leaf Label)