Yeni The Batman fragmanı, daha fazla Catwoman

Cloverfield ve Planet of the Apes serisinden tanıdığımız Matt Reeves’in dümene geçtiği, diğer DC uyarlamalarından bağımsız bir anlatı sunacak The Batman için heyecanlı bekleyiş devam ederken; Kara Şövalye ile nam-ı diğer Catwoman’ımız Selina Kyle arasındaki ilişkiye yakından bakan bir tanıtım yayımlandı. “İntikam, hem Yarasa hem de Kedi için adalete eşittir.” sloganıyla paylaşılan fragman, Zoë Kravitz ile sinemada Bruce Wayne’i canlandıran en genç oyuncu olan Robert Pattinson’ın kimyasının tuttuğuna işaret ediyor.


The Batman, izleyiciyi bir kez daha Gotham’ın karanlık ve suç dolu sokaklarına götürürken Bruce Wayne’in Kara Şövalyeliğe soyunduğu ilk yıllardan bir anlatı önümüze getirecek. Christopher Nolan’ın süper kahraman türü içinde milat kabul edilen Batman üçlemesi ile Todd Phillips’in Oscar ve Altın Aslan ödüllü Joker’ını hesaba katınca, The Batman için beklentiler arşa çıkmış durumda elbet.

İki buçuk dakikalık fragmanda tanınmaz hâldeki bir Colin Farrell‘ın hayat verdiği Penguin’i ve Paul Dano‘nun büyük kaosa sebep olacağı belli The Riddler’ını da görmek mümkün. Riddler’ın soru işaretleriyle dolu mesajlarıyla boğuşmaya devam ederken, Bruce Wayne’e ailesinin hayırseverlik geçmişi hatırlatılıyor ve Gotham için daha fazlasını yapmasının umulduğu söyleniyor.

Öte yandan Bruce’un Catwoman ve Selina Kyle ile etkileşimleri farklı biçimlerde gerçekleşiyor. İkili arasındaki tansiyon, yakınlaştıkları anlarda da karşı karşıya gelip dövüş tekniklerindeki becerilerini gösterdikleri sahnelerde de yükselmekte. Selina, Batman’in kim olduğunu bulmak için fazlasıyla çabalarken; hayatı için kaygılanan Bruce’a “Endişelenme tatlım, bende dokuz tane can var.” cümlesiyle karşılık veriyor. Anlatının bir noktasında bir tür ittifak kuracakları çok açık.

Yakın geçmişte verdiği bir röportajda Zoë Kravitz, karakterini somutlaştırmak adına gerçek kedi dövüşü modellerini incelediğini söylemişti. Bu fikir Once Upon a Time in Hollywood ve Deadpool başta birçok yapımın dövüş koreografisini yapan dublör koordinatörü Rob Alonzo ile yaptığı antremanlar esnasında akıllarına gelmiş: “Kedileri ve aslanları, nasıl dövüştüklerini izledik; benim boyumdayken ve Batman fiziksel olarak benden daha güçlüyken nelerin mümkün olduğunu konuştuk. Becerim nedir? Hızlı ve kurnaz olmam. Bu yüzden farklı dövüş sanatları ile capoeira türlerini ve bir tür dansa benzer kedi hareketlerini birleştiren, gerçekten ilginç bazı zemin çalışmaları yaptık.”

4 Mart’ta vizyona girecek olan filmde Pattinson ve Kravitz dışında ayrıca The Riddler rolünde Paul Dano, Penguin rolünde Colin Farrell, mafya lideri Carmine Falcone rolünde John Turturro, Komiser Gordon rolünde Jeffrey Wright, Alfred rolünde Andy Serkis ve Gotham City bölge savcısı rolünde Peter Sarsgaard yer alıyor.