The Bear 2. sezona ilk bakış

Yazı: Melis Tire

80. Altın Küre Ödül Töreni’nde başrol oyuncusu Jeremy Allen Whitea En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazandıran The Bear, 2. sezonuyla geri dönüyor. Hulu  / FX yapımı dizinin yeni bölümleri 22 Haziran’da yayına başlayacak. Heyecanı körükleyen ilk fragman da nihayet paylaşıldı.

Fragmanda Carmy (Jeremy Allen White), Sydney (Ayo Edebiri) ve Sugar (Abby Elliott) karakterlerinin, restoranları için yeni bir gelecek inşa etme çabalarına ilk bakışı atıyoruz. Sydney’in yeni şef adaylarıyla yaptığı iş görüşmeleri, Carmy’nin katıldığı grup terapileri, restoranda start alan geniş çaplı renovasyon çalışmalarından kesitlerle birlikte menünün de epey değişmekte olduğunun ipuçları fragmanda mevcut.

Sekiz bölümlük ilk sezonun ardından The Bear, daha uzun bir sezonla dönecek. 10 bölümden oluşacak yeni sezon, yazın başlarında prömiyer yapacak. ABD’de Hulu’da yayımlanacak olan dizi, takip eden haftalarda Disney+ kataloğunda yerini alacak. 

Yeni sezonda karşımıza çıkacak merak uyandıran iki oyuncu da söz konusu. Breaking Bad ve Better Call Saul ile geride kalan yaklaşık 15 yılın en çok konuşulan performanslarından birine imza atan Bob Odenkirk, 2. The Bear sezonunda konuk oyunculardan biri. 2020 yapımı bağımsız komedi filmi Shiva Baby’den tanıdığımız Molly Gordon da henüz detayları bilinmeyen bir karakterle karşımızda olacak.

Henüz bu rüzgâra kapılmamış olanlar için The Bear dizisini şöyle özetleyebiliriz: Jeremy Allen White, gastronomi dünyasında umut vadeden bir gençken, yaşadığı trajedi sonrası Chicago’ya dönüp aileden miras bir restoranı işletmek durumunda kalan Carmen “Carmy” Berzatto’ya, yılın en iyi performanslarından birini sunarak hayat veriyor. Ne var ki onun ekranı dolduran oyunculuk performansı, dizinin hanesine yazdırdığı artılardan yalnızca bir tanesi. Sıkış tıkış, daracık bir bir mekânda devinimini yitirmeyen, odağını sürekli değiştiren kamera kadar, senarist kadrosunun kalemi de Joanna Naugle ile Adam Epstein’ın incelikli kurgu çalışması da nefes aldırmayan, övmelere doyulamayan temponun mimarlarından. Ne yaptığını tam olarak bilen ve bunu fazlasıyla iyi yapan bir seyirlik var karşımızda. The Bear, 2022: En iyi 10 dram dizisi listemizin de zirvesinde yer alıyor.