The Beatles’ın Abbey Road’daki albüm kayıtlarını konu alan yeni bir müzikal yolda!

The Beatles’ın Revolver ve Sgt. Pepper’s Lonely Hears Club Band albümlerinin kayıt sürecini konu alacak yeni bir sahne müzikali için hazırlıklar başladı. Müzikal için Abbey Road’da albümlerin kaydedildiği Studio Two’nun bir kopyası Royal Albert Hall’da tekrar inşa edilecek.

Müzikalin yapımcısı Stig Edgren, müzikalin belgesel niteliğinde olup müzik tarihinden bir kesiti olduğu gibi aktaracağı, Beatles üyelerini karakterleştirmek niyetinde olmadıklarını, müzikalin amacının Beatles gibi görünmek değil, dörtlünün kayıt sürecine ortak olmak olduğu yönünde açıklamalar yapmış. Müzikalin prodüksiyonu şu an için 2016 nisanın da başlayacak gibi duruyor.

Geçtiğimiz günlerde Abbey Road’dan gelen başka bir haberse eğitim amaçlı işleyecek Abbey Road Institute’ün açılıyor olmasıydı. Bu enstitü kapsamında The St Johns Wood stüdyosu ögrencilere ses mühendisliği ve müzik prodüksiyonu dersleri verecek. Enstitünün başındaki Luca Barassi, Abbey Road’un 80 yıllık tecrübe ve bilgisini artık paylaşmak istediklerini ve eylül ayından itibaren titizlikle seçecekleri sınırlı sayıdaki öğrenci alımına başlayacaklarını söylemiş.

Yükleniyor...