The Chemical Brothers’tan harika klip: “Eve of Destruction”

2019’un ilk yarısının en iyi albümlerinden biri olan The Chemical Brothers’ın No Geography’sinden bir görsel şölen daha.

İkilinin dört yılın ardından yayınladığı ilk albüm olan No Geography, hem etkileyici prodüksiyonları hem de barındırdığı güçlü ve birleştirici mesajlarıyla içinde olduğumuz zamana dair birçok yansımayı bir araya getiriyor. Virgin EMI ve Astralwerks ortaklığıyla yayınlanan albümün müthiş bas partisyonlarıyla aklımızı alan açılış parçası için çekilen klip, The Chemical Brothers’ın uzun süredir görselleri için birlikte çalıştığı Marcus Lyall ve Adam Smith ikilisinin bir iş birliği. Sıra dışı kostümlerle karşımıza çıkan süper kahramanlarla kötü karakterler ve canavarları karşı karşıya getiren klipte, albümün büyük kısmında vokalleriyle yer alan Norveçli müzisyen Aurora da var.

The Chemical Brothers hayranlarını heyecanlandıracak bir diğer haber de bu yıl 20 yaşına giren kült albüm Surrender’la ilgili. Albümün özel bir yeniden basımının yayınlayacağını duyuran The Chemical Brothers, albümdeki parçaların hiç yayınlanmamış mikslerini Secret Psychedelic Mixes adı altında albüme ekliyor. “Hey Boy Hey Girl”, “Let Forever Be” ve “Out of Control” gibi efsane parçaların yer aldığı Surrender albümünün yeniden basımında grubun 2000 yılında Glastonbury’de gerçekleştirdiği canlı performans ve albüm için hazırlanan tanıtım kliplerinin yer aldığı bir DVD de mevcut olacak. Setin ne zaman satışa çıkacağı henüz bilinmiyor.