The Doors’un hayattaki üyeleri, Nirvana basçısı Krist Novoselic ile bir kez daha sahnede

Keşke gidebilseydik, dediğimiz etkinliklere bir yenisi eklendi. The Doors efsanesinin hayatta kalan üyeleri (Robby Krieger, John Densmore) Homeward Bound hayır konseri için 23 Ocak’ta Los Angeles The Wiltern sahnesine çıkacak.

The Doors gitaristi Robby Krieger ve davulcusu John Densmore’a sahnede Nirvana basçısı, sevgili Krist Novoselic de eşlik edecek. Konserde Jim Morrison’un vokallerini canlandırma görevini ise aralarında Micah Nelson, Haley Reinheart ve Eurythmics’ten Dave Stewart’ın olduğu farklı isimler paylaşacak.

Krist Novoselic, çok nadiren bir araya gelerek çalan Robby Krieger ve John Densmore’a Seattle’da 2017 Founders Ödül Töreni’ndeki performanslarında da eşlik etmiş, “Light My Fire”da akordeonu konuşturmuştu.

The Wiltern’da gerçekleşecek The Doors performansı yaklaşım yarım saat sürecek. Sonrasında Jason Mraz, Fitz and the Tantrums ve Ingrid Michaelson’ın dinleneceği etkinliğin tüm gelirleri evsizler için çalışan PATH’e aktarılacak.

Krieger ve Densmore’un 2017’den bu yana ilk defa canlı çalacağı etkinlikte “Light My Fire”, “Roadhouse Blues”, “People Are Strange”, “Hello, I Love You” gibi vazgeçilmez The Doors parçaları yarı-akustik formatta sunulacak.

Yazı: Şevin Bozhan