Peki ya Jim Morrison ölmediyse?

Image Comics müzikle ilişkili yayınlarının sayısını 2021’de artıracak gibi görünüyor. 16 Haziran’da piyasaya çıkması planlanan Jim Lives: The Mystery of the Lead Singer of The Doors and the 27 Club, Jim Morrison’ın 27 yaşında hayatını kaybetmediği teorisi etrafında şekillenen bir kurgu sunacak.

Jim Lives, Image Comics’in müzik tarihinden figürler ve onlara dair efsanelere odaklanan üçlemesinin ikinci halkası olacak. Geçtiğimiz yıl The Beatles üyesi Paul McCartney’nin aslında yıllar önce öldüğü ve yerine ona benzeyen birinin geçirildiği efsanesinden yola çıkan Paul Is Dead çizgi romanını hazırlayan Paolo Baron ve Ernesto Carbonetti, yine bir arada. 

Anlaşılan yazar Paolo Baron, çizgi romanın hazırlık aşamasında konuya biraz fazlaca kaptırmış kendini. Sürekli olarak The Doors plakları dinleyerek küçük bir kasabada Jim Lives’ı yazdığını söyleyen Baron, “Bir noktada onu gerçekten gördüm, Jim’den bahsediyorum.” diyerek kafaları karıştırıyor.

Kitabın kapak görseli hemen aşağıda.

Morrison Hotel çizgi romanı

Jim Morrison’ın popüler kültür üzerindeki etkisi, ölümünün üzerinden 50 yıl geçse de sürüyor. Geçtiğimiz yıl The Doors’un 1970 çıkışlı Morrison Hotel albümünün yeryüzünde geçirdiği yarım asrı kutlayan aynı isimli bir çizgi roman yayımlanmıştı. Z2 Comics etiketiyle piyasaya çıkan Morrison Hotel, çizgi roman dünyasının meşhur isimlerinden Alan Moore’un DC Comics yayınlarıyla tanınan kızı, yazar Leah Moore tarafından kaleme alınmıştı. Hem albümü hem de albümün doğduğu atmosferi kapsayacak anlatı içerisinde Vietnam Savaşı, Ay’a ayak basış, Charles Manson cinayetleri, tutuklandıkları zamanlar ve The Doors üyelerinin müzik dünyasından tanıştıkları ikonlara dair izler var.