John Layman’dan yeni çizgi roman serisi: “The Man Who F#%&ed Up Time”

Çizgi roman aleminin en prestijli oluşumları Eisner Awards ve Harvey Awards’tan ikişer ödülle ayrılan fantastik Chew serisinin yaratıcılarından John Layman’dan yepyeni bir çizgi macera başlıyor.

Psişik güçler ve polisiyeyi harmanladığı Image Comics serisi Chew’un ardından zaman yolculuğu temalı yeni bir çizgi roman serisi için kolları sıvayan Layman, The Man Who F#%&ed Up Time’ı AfterShock Comics etiketiyle yayımlayacak. Serinin komik ve eğlenceli olacağını vurgulayan Layman, “Başlık bile beni tek başına güldürebiliyor ki bu iyi bir şey” dedi. Daha önce AfterShock etiketiyle Eleanor & the Egret serisini yayımlayan yazar, yeni çizgi romanlarının çok daha absürt olacağını belirtiyor:

“Zaman yolculuğuyla ilgili fikirler arasında dolanırken bu saçma hikâyede karar kıldım. Devamında da kelebek etkisinin doğurabileceği en absürt, çılgın sonuçları düşündüm. Uzay-zaman sürekliliğinde küçük bir değişiklik milyonlarca farklı şekilde yankılanabilir. Aynı zamanda seride gizemli birçok şey de var. Bu sebeple tanımlarken ‘kelebek etkisi noir’ demeyi tercih ediyorum.”

The Man Who F#%&ed Up Time serisinin çizimleri de Güney Afrikalı sanatçı Karl Mostert imzası taşıyor. Layman’ın zaman kavramını yerle bir eden yeni kahramanı Sean Bennett’le tanışmak için 5 Şubat 2020’yi bekleyeceğiz.