“The French Dispatch” geri sayımına karakter posterleriyle devam

Wes Anderson bir sonraki filminin kadrosuna müdavim oyuncularının yanı sıra Tom Hanks, Margot Robbie, Bryan Cranston ve Scarlett Johansson gibi isimleri katmaya devam ederken; henüz izleme fırsatı bulamadığımız The French Dispatch’den gözlere bayram ettiren tanıtım materyalleri gelmeye devam ediyor. Yayımlanan karakter posterleri, yönetmenin renk kullanımı ve kompozisyonlarıyla kendine has bir estetiğe sahip görsel dünyasını yansıtan cinsten.

“Gazeteciliğe yazılmış bir aşk mektubu” olarak tanımlanan film, Fransa’da kendi dergisini kuran Amerikalı bir gazeteciyi ve The New Yorker’dan etkilenerek yaratılmış kurgusal dergisini odak noktası belliyor. Siyah beyaz ve animasyon sekanslara yer verildiğini, Fransız Yeni Dalgası klasiklerinden izler taşıdığını bilmekteyiz. Kadro ise bir Anderson filmine yakışacak iddiada: Bill Murray, Benicio Del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton, Léa Seydoux, Frances McDormand, Timothée Chalamet, Lyna Khoudri, Jeffrey Wright, Mathieu Amalric, Stephen Park ve Elisabeth Moss.

Anderson’ın birlikte çalıştığı, pek sevdiğimiz besteci Alexandre Desplat, filmle ilgili heyecanımızı ikiye katlama niyetinde olacak ki The French Dispatch’i yönetmenin bugüne kadarki en büyük, en muhteşem işi olarak tanımlamıştı. Filmin dadaist bir duruşu olduğunu söyleyen besteci, işin kendi üzerine düşen kısmında bu ruhu yakalamak için Claude Debussy ve Erik Satie gibi efsanelere başvurmuş.

Prömiyerini 74. Cannes Film Festivali’nde yapıp oldukça iyi eleştirilerle karşılanan The French Dispatch, Türkiye’de 3 Aralık’ta vizyona giriyor. 

Yükleniyor...