“Succession” üçüncü sezona sürpriz transfer: Adrien Brody

Başta Emmy ve Altın Küre’nin “Drama Dalında En İyi Dizi” kategorileri olmak üzere, geçtiğimiz sene toplanmadık ödül bırakmayan Succession’ı gerek yaşattığı seyir deneyimi, gerek öyküsünü bıraktığı nokta nedeniyle beklemek için sebebimiz çoktu zaten. Belki de tüm bunların yetmeyeceğini düşünen HBO, serinin üçüncü sezonu için öyle bir konuk oyuncu kadrosu kurmakta ki, beklentiler şimdiden arşa çıkmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde Alexander Skarsgård’ın, Lukas Matsson isimli başarılı ve dişli bir CEO olarak sezona dâhil olduğunu işitmiştik. Önceden duyurulan isimler arasında Hope Davis, Jihae Kim, Sanaa Lathan, Linda Emond ve Daska Nekrasova vardı ayrıca. The Pianist’deki Wladislaw Szpilman performansıyla Oscar’a uzansa da uzun yıllardır dişli bir rolde izleyemediğimiz Adrien Brody’nin, Succession üçüncü sezonda yer alacağı kesinleşti.

Kendisini Waystar’ın mülkiyeti için verilen savaşta çok önemli konumda bulunacak, milyarder bir yatırımcı olan Josh Aaronson suretinde izleyeceğiz. Karakterinin aktivist bir yönü olduğu da gelen bilgiler arasında. Aaronson’ın hikâye akışını nasıl etkileyeceği; çekişme, rekabet ve çeşitli entrikalarla örülü bu aile savaşında hangi rolü oynayacağını görmek heyecan verici olacak.

Son olarak BBC hiti Peaky Blinders’da Luca Changretta rolünde izleme şansı bulduğumuz Brody, uzun süren sessizliğini birbirinden iddialı yapımlarla bozmaya hazırlanıyor. 1980’lere damgasını vuran Los Angeles Lakers takımını odak belleyen bir başka HBO projesinde, Koç Pat Riley’e hayat verirken izleyeceğiz kendisini. 74. Cannes Film Festivali’de prömiyer yapacak Wes Anderson filmi The French Dispatch, Ana de Armas’ın Marilyn Monroe’yu canlandırdığı Blonde, oyuncu Charlie Day’in ilk yönetmenlik denemesi El Tonto, bir Stephen King uyarlaması olan Chapelwaite aralarından sadece birkaçı.