Margot Robbie de Wes Anderson evreninde

Bir kez daha ikonik Harley Quinn’e hayat verdiği The Suicide Squad ile yeniden gündemimize yerleşen Margot Robbie için yakın gelecek pek parlak gözüküyor. Hollywood dönem filmi Babylon’da Damien Chazelle, sadece başrolü değil yapımcısı da olduğu Barbie’de Greta Gerwig, 2. Dünya Savaşı’nı mesken tutacak Ruin’de Justin Kurzel ve isimsiz olduğu kadar gizemli bir projede David O. Russell ile çalışacağından haberdarız. Tüm bu prestiji yüksek isimlerin arasına, ilk kez iş birliği yapacağı bir auteur katılıyor: Wes Anderson. 


Wes Anderson’ın henüz ismi ve konusu belli olmayan yeni filminde gedikli oyuncularından Bill Murray, Tilda Swinton ve Adrien Brody’nin yer alacağını; ayrıca Tom Hanks’i de muhtemelen küçük bir rolde izleyeceğimizi kısa süre önce öğrenmiştik. Margot Robbie -daha da genişleyeceği belli olan- kadroya katılan son isim oldu. Çekimlerin bu ayın sonunda başlayacağı söylense de karakteri ya da rolünün boyutu hakkında detaya girilmemiş.

Moonrise Kingdom’dan bu yana setlerini Avrupa topraklarında kurmayı tercih eden Wes Anderson’ın bu seferki rotası İspanya. Madrid’in güneydoğusundaki Chinchón kasabasına iddialı setlerin kurulduğunu, ayrıca klasik westernlerde görmeye alışık olduğumuz cinsten çöl manzaralarının ve bir tren istasyonunun inşa edildiğini geçtiğimiz aylarda, İspanya menşeli haber sitesi El Pais duyurmuştu. Yine de filmin western türünün kodlarını taşımayacağı tahmin ediliyor.

Anderson’ın henüz görme şansı bulamadığımız, 74. Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapan The French Dispatch’ini de önümüzdeki aylarda izleyeceğimizi hatırlatalım. Filmin Türkiye vizyon tarihi şimdilik 3 Aralık 2021.