“The Godfather”ın sahne arkasını anlatacak “The Offer” dizisinde kim kimdir?

Çiçeği burnunda dijital platform Paramount Plus, The Godfather’ın kamera arkasında deneyimlenenlerden ilhamla tasarlanmış 10 bölümlük yeni bir seriye hazırlanıyor. The Offer adındaki dizi, sinema klasiğinin Oscar ödüllü yapımcısı Albert S. Ruddy rehberliğinde, Nikki Toscano (Hunters) ve Michael Tolkin (The Player, Escape at Dannemora) tarafından kaleme alındı. Elton John’un hayatına ve müziğine odaklanan Rocketman ile dikkatleri üzerine toplayan Dexter Fletcher, projenin ilk ve son bölümünü çekecek olmasının yanı sıra yapım ekibinde de boy gösteriyor.

Gündemde, The Godfather’ın yapım sürecini konu edinen bir proje daha var. Yönetmenliğini Rain Man ile Oscar’a uzanan Barry Levinson’ın üstleneceği Francis and the Godfather’ın şimdilik açıklanan oyuncu kadrosu şöyle: Oscar Isaac, Elizabeth Moss, Jake Gyllenhaal ve Elle Fanning.

The Offer ekibine yakından bakalım

Mario Puzo’nun aynı adlı romanından uyarlanan The Godfather’ın hem yönetmenliğini hem de -yazar ile birlikte- senaristliğini üstlenen Francis Ford Coppola suretinde Dan Fogler’ı izleyeceğiz. Hanesinde bir adet Tony ödülü bulunan oyuncu, The Walking Dead’in ağustosta yayımlanacak 11. sezonunda Luke ve Fantastic Beasts serisinin 3. filminde Jacob Kowalski karakterlerini canlandırmaya devam edecek.

Al Ruddy rolü için öncelikle Call Me by Your Name’in Oliver’ı Armie Hammer ile anlaşılmıştı. Oyuncunun yakın zamanda ortaya çıkan yamyamlık ve cinsel istismar içerikli Instagram mesajlarından sonra, Jennifer Lopez ile birlikte oynayacağı Shotgun Wedding başta olmak üzere, yer almayı planladığı tüm projeler teker teker iptal oldu hâliyle. Biz Hammer’ın bitmiş sinema kariyerinin arkasından el sallarken yeni sahibini bekleyen rol, Whiplash’te döktüğü terlerle saygımızı kazanan Miles Teller’a gitti bile.

Saving Private Ryan’dan Avatar’a, Friends’ten Sneaky Pete’e uzanan bir oyunculuk kariyerine sahip olan Giovanni Ribisi; İtalyan-Amerikan mafyasının Beş Aile’sinden biri olan Colombo’ların lideri Joe Colombo olarak karşımıza çıkacak. The Godfather’ın yapımcılarından bir diğeri, Robert Evans’a Matthew Goode (Watchmen, The Imitation Game, Stoker) hayat verecek. 

Paramount Pictures üzerinde oldukça fazla güce sahip olan Gulf&Western yöneticisi Barry Lapidus rolü ise, Tom Hanks’in oğlu olarak da bildiğimiz, Fargo’dan anımsanabilecek Colin Hanks’e emanet.

Yazı: İlayda Güler