The Harry Potter Alliance'tan dünya çapında bir kitap bağış kampanyası: ''Accio Books''

Harry Potter hayranlarını, çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle birer kahramana çevirmek amacıyla faaliyet gösteren The Harry Potter Alliance, dünyanın dört bir yanında, ihtiyacı olan dernek ve okullara kitap ulaştırmak üzere bir bağış kampanyası başlattı.

Accio Books isimli kampanya 2 Nisan’da başladı ve 2 Haziran’a dek sürecek. 60.000 kitap hedefiyle yola çıkan The Harry Potter Alliance, şu an 10.000 kitap sınırını geçmiş durumda. 2009’dan beri çeşitli kitap bağış kampanyalarıyla 200.000’den fazla kitap toplayan ve Rwanda ve Brooklyn’de birer kütüphane açan oluşum, geçtiğimiz sene 53.000 kitap toplamış ve bu sene için de hedefini daha yükselterek 60.000 kitap olarak belirlemişti.

The Harry Potter Alliance’ın kurucularından biri olan Matt Maggiacomo, projeyle ilgili yaptığı açıklamalarda okuryazarlığın artması gereken toplumlara öncelikli olarak yardım etmek istediklerini dile getiriyor. Ekip, proje için daha fazla ilgi toplamak adına Amerika’nın çeşitli eyaletlerindeki kütüphanelerde etkinlikler düzenliyor. Söz konusu proje için İngiltere, Hollanda ve Amerika’da birer kütüphane ile birlikte çalışan The Harry Potter Alliance’ın şu an tam 45 ülkeden üyeleri bulunuyor. Accio Books projesi hakkında detaylı bilgi için buraya; The Harry Potter Alliance’ı tanımak için de buraya tıklayabilirsiniz.