The Keep’ten tasarımcılara açık çağrı

The Keep, iki mimarın kafa kafaya verip mekânların içlerinde sakladıkları hikâyelere yeni hikâyeler katma hayallerinin bir ürünü. Uşak’ta 60 yıldır kilim üreten bir atölyenin babadan kıza aktarılan bilgi, birikim ve tecrübesiyle; gelenek alt yapısı üzerine çağdaş tasarımcıların yaratılarını işliyor. Sınırlı sayıda üretim prensibiyle yenilikçi tasarımlarını vegan üretim teknikleriyle sunuyor.

Bant Mag. No:73’teki 2020’de takibe aldığımız bazı yerli tasarımcı ve üreticiler dosyasında Bilge Kalfa ve Senem Akçay’ın ellerinden çıkan The Keep’le yaptığımız röportajda, kilimlerin kendilerini cezbetmesinde “sadece birer ürün olmayıp çizimleri, adları ve düşünülüşleriyle içlerinde birer hikâye barındırıyor olmaları”na işaret etmişlerdi.

Şimdi The Keep, kendi hikâyesini kilime geçirmek isteyenlere seslenen “Nakarat” adlı yeni koleksiyonu için bir tasarım yarışması düzenliyor. 

Yarışmaya katılmak için Nakarat konseptli tasarımınızı Instagram’dan @thekeep_shop’ u etiketleyerek ve #thekeepyarisma2021 hashtag’i ile paylaşabilirsiniz. Birincilik ödülü 6 bin TL ve dereceye giren tüm tasarımlar Nakarat koleksiyonu için el dokuması kilimler olarak üretilecek. Son başvuru tarihi 28 Ağustos. İstediğiniz sayıda tasarımla katılabilirsiniz. Sonuçlar ise 13 Eylül’de açıklanacak. 

Yazı: Açelya Eren