The KVB’nin distopyasında neon tabelalar şarkı söylüyor

Londralı darkwave ikilisi The KVB (vokalist, klavyeci ve görsel sanatçı Kat Day ve vokalist, söz yazarı, multi enstrümantalist Nicholas Wood) 2010’dan bu yana mekanik ve ihtişamlı yolculuğuna devam ediyor. Grubun imza soundlarının yenilenmiş bir dinamizmini sunan Unity adlı yeni bir güzelliği yaklaşmakta.


Albümün pandemi şartlarında tamamlanmasından önce kayıtlar, 2019’un başlarında terk edilmiş ya da inşaatı yarıda kalmış lüks villalardan betonlara yansıyan güneş ışınlarından ilham alarak başlamış. The KVB, 10 yeni parçayı içeren albümünün sonik dünyasını tamamlamak üzere daha önceleri My Bloody Valentine, The Horrors ve Black Country, New Road’la da çalışmış prodüktör Andy Savors’la güçlerini birleştirmiş. 

Geçtiğimiz aylarda dinlemeye açılan “World On Fire”ı da içeren albümden “Unité” isimli 2. parça da klibiyle birlikte yayımlandı. Grup bu parçayı için “Güçlü kick davulları ve gıcırtılı elektroniklerle Berlin’de yaşadığımız zamana bir saygı duruşu” diyor. Büyük neon tabelalarda marka logolarına benzer şekilde şarkı sözleri ve grup üyelerinin takip edildiği, şehirleşmenin potansiyel karanlık geleceğini distopik bir bakışla sunan klibe buradan bakabilirsiniz. 

Grubun 7. stüdyo albümü olacak Unity, 26 Kasım’da Geoff Barrow’un kurucusu olduğu Invada Records etiketiyle yayımlanacak. Şarkı listesi ise şöyle:

1. Sunrise Over Concrete 
2. Unité 
3. Unbound 
4. Future 
5. Blind 
6. Ideal Living 
7. World On Fire 
8. Structural Index 
9. Lumens 
10. Omni 

Yazı: Seda Karakaş