“The L Word” 10 yıl aradan sonra ekranlara dönüyor

Cezaevinde geçmeksizin koca bir kastı lezbiyen ve biseksüel karakterlerden oluşan The L Word’ün altı sezon ve on senenin ardından bu yıl yeniden ekranlara döneceğini öğrenmiştik. Los Angeles’ta geçen “lezbiyen” dramanın yeni çekilecek bölümleri hakkında neler biliyoruz?

Kadro aynı mı?
Yeni proje, orijinal serinin devamı niteliğinde kurgulanıyor. Serinin yaratıcısı Ilene Chaiken baş yapımcı koltuğunda otururken, aranan taze kan için Marja-Lewis Ryan ile anlaşıldığını öğreniyoruz. Yönetmen ve senarist Lewis-Ryan, LGBTİ+ komüniteye yakın yazar bulmak için yürütülen kapsamlı bir çalışma sonucu seçilmiş.

Hangi karakterleri izleyeceğiz?
Bette Porter (Jennifer Beals), Shane McCutcheon (Katherine Moennig) ve Alice Pieszecki (Leisha Hailey) devam sezonunda ekranlarda olacak. Bette’in kız kardeşi Kit’i oynayan Pam Grier ise artık bizimle değil. Henüz kim olduklarına dair herhangi bir açıklama yapılmasa da elbette birçok yeni karakterle tanışacağız.

Neler olacak?
Yeni bölümlerde orijinal serideki gibi West Hollywood’da tıkılıp kalınmayacak, farklı mahallelerde takılınacak. Ayrıca yeni karakterlerle LGBTİ+ spektrumundan farklı kimliklerin temsil edilmesi de devam sezonunun temel meselelerinden biri ki beyaz olmayan ve LGBTİ+ kimliklerin iyi temsil edilmesi konusunda elbette herkesin gözü üzerinizde sayın yetkililer.

Ne zaman izleyeceğiz?
Henüz açıklanan net bir tarih yok ama çekimlere yazın başlanması planlanıyor. Bu durumda yeni bölümler 2019 sonu ekranlara düşebilir.