“The L Word” devam serisiyle yeni nesil drama

2004-2009 yıllarında yayınlanan lezbiyen drama dizisi The L Word’ün ekranlara döneceği söylentileri iki seneyi aşkın süredir ortalıkta dolanıyordu. Bu haberi şubat ayında kesin olarak doğrulamıştık. Şimdi devam serisinin resmî ismi de açıklandı: The L Word: Generation Q. Showtime, bu kavuşma için 2019 sonbaharına işaret etti.

The L Word: Generation Q ile Jennifer Beals (Bette), Katherine Moennig (Shane) ve Leisha Hailey (Alice), tanıdığımız rolleriyle ve kaldığımız yerden aramıza dönüyor. Ama onlara eşlik edecek yeni karakterler de heyecanı bir o kadar körüklemekte. Los Angeles’ta aşk, kalp kırıklığı, seks ve kariyer hikâyelerine eşlik edeceğimiz bir dizi yeni LGBTİ+ karakterle tanışacağız. Sekiz bölümlük serinin çekimleri yazın başlayacak.

Yönetmen ve senarist Marja-Lewis Ryan, The L Word: Generation Q isimle dizinin eski adını onurlandırırken onu bir yandan da daha kapsayıcı kılmayı amaçladıklarını belirtti. Beyaz olmayan karakterler ve translar tarafından canlandıran “birden fazla” trans karakterin seride hayranların karşısına çıkacağı yönünde ipuçları verdi.

“Yeni nesil. Yepyeni drama.” sloganıyla duyurulan seri, Showtime’ın tweet’lerine göre 2019 sonbaharında ekranlarda olacak.

Yükleniyor...