Dramaqueer Sanat Kolektifi sunar: #dramaqueerpride2020

Dayanışma içinde olmak ve yan yana durmak her koşulda mümkün! Dramaqueer Sanat Kolektifi, Onur Ayı’nı kutlayan #dramaqueerpride etkinliklerini geçen yıl ilk kez gerçekleştirmişti. Bu sene de 28 Haziran’a kadar çevrimiçi dünyamızı şenlendiriyorlar. 

Dramaqueer ekibinin, “queer/feminist yaşam pratiklerine sahip topluluk ve kişiler için, açmış olduğumuz alanla bir büyük boşluğu doldurmak niyetindeyiz” diyerek başlattıkları #QueerWall serisinin üçüncüsü, sosyal medya fenomeni Hala Diva’nın Mama ve Su isimli sergisi ile devam ediyor. 

Queer performans sanatçısı Enes K’nın yer aldığı “Akışka’nın Yolu Uzun”, Efe Durmaz’ın yönetmenliğinde kolektif olarak hazırlanan “Gezegen L” ve drag performans sanatçısı Lucis Destroya’nın “I don’t need a hero” isimli performansı, Self Non-Control video sergisi altında toplanıyor. Aktivist Ganimeth’in yazılarını Onur Çimen’in derlediği Saygı Duruşuna da Kalkmıycam isimli yeni kitabı konuşmak üzere Onur Çimen ve Ganimeth’in katılımıyla gerçekleştirilecek bir video sohbet de etkinlikler arasında. 

Başrolünde drag queen Kika’nın yer aldığı, Fehmi Öztürk’ün yönetmenliğini yaptığı Free Fun filmi de Onur Haftası kutlamaları kapsamında Dramaqueer YouTube sayfasında gösteriliyor. Tanıtım videosunda yer alan Krutzog ise DJ performansı ile karşımızda. 

28 Haziran’a dek gerçekleşecek olan etkinlikleri, istanbulsanatder.com adresinden ve Drama Queer Youtube sayfasından takip edebilirsiniz.

Yazı: Ceren Kulkul


Yükleniyor...