LGBTİ mahpuslarla dayanışan “Beni Bırakma” sergisi bugün Boysan’ın Evi’nde açılıyor

Atölye, panel ve forumların gerçekleştirileceği 8. İstanbul Trans Onur Haftası kapsamında Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği/Türkiye Hapishane Çalışmaları Merkezi, Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği ve Kadınlarla Dayanışma Vakfı iş birliğiyle Hapiste LGBTİ Ağı tarafından düzenlenen “Beni Bırakma” sergisi, LGBTİ mahpusların hapishane deneyimlerini, karşılaştıkları hak ihlallerini ve mücadele yöntemlerini izleyiciyle paylaşan işleri bir araya getirerek Boysan’ın Evi’nde bugün ziyarete açılıyor.

Cezaevindeki LGBTİ’lere görünürlük sağlama amacıyla mahpuslardan gelen mektupları sergileme fikriyle yola çıkan “Beni Bırakma”, mektup, yazı, şiir, resim ve daha farklı paylaşımları izleyiciyle buluşturuyor.

Sergi, 5 Eylül 2015 tarihinde trafik kazasında kaybettiğimiz dostumuz, LGBTİ aktivisti Boysan Yakar’ın çeşitli atölye, forum, sergi, buluşmaları ağırlayan evinde gerçekleşiyor. “Beni Bırakma” sergisini 26 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arası saat 13:00 – 18:00 arası Boysan’ın Evi’nde ziyaretinizi bekliyor.

lgbti_sergi2

Ayrıca 1 Temmuz Cumartesi günü saat 18:00 itibariyle sergiye paralel olarak “Hapiste LGBTİ” başlıklı bir forumun yine Boysan’ın Evi’nde gerçekleştirileceğini ekleyelim.