Orta Dünya’ya çıkan en kısa yol: The Lord of the Rings FRP oyunu

Yazı: Güven Yalın

The Return of the King filminin vizyona girişinin 20. yılı olacak 2023’te The Lord of the Rings hayranlarını birçok sürpriz bekliyor. Bunlardan biri de mobil strateji oyunu The Lord of the Rings: Rise to War’un yaratıcıları tarafından hayata geçirilen bir kutu oyunu.

Lost Odyssey: The Red Scribe adını taşıyan FRP oyunu, Kate Welch tarafından tasarlanmış. Tolkien’in yarattığı evrene büyük bir tutkuyla bağlı olan Welch, Orta Dünya’da geçen serüvenini bir oyun olmasının yanı sıra izleyicilerin de katıldığı tiyatral bir deneyim olarak tanımlıyor. Orijinal üçlemenin başrol oyuncusu Elijah Wood eşliğinde oyuna dair ipuçları verdiği tanıtım klibinde, kurulan tematik masada Lost Odyssey: The Red Scribe oynayan isimler arasında Reggie Watts, Deborah Ann Woll, T.J. Storm ve Sala Baker gibi tanıdık simalar var. 

Prömiyerini Los Angeles Comic-Con’da yapan oyunun merak uyandıran fragmanı hemen aşağıda.

Orta Dünya’yı bizzat ziyaret etmenin en eğlenceli yollarından biri gibi gözüküyor FRP The Lord of the Rings oyunu Lost Odyssey: The Red Scribe. Doğrudan J.R.R. Tolkien kitaplarından yola çıkarak yazılmış. Elde edilecek gelir, oyunlar ve çevrimiçi platformlar üzerinden dünya genelinde çocuk sağlığı organizasyonlarını destekleyen Extra Life’a bağışlanacak.