“The Man Who Fell to Earth” uyarlamasının kadrosu şekilleniyor

David Bowie’nin ilk başrol deneyimi olan, Walter Tevis’in aynı isimli romanından kült film The Man Who Fell to Earth, bir süredir televizyon adaptasyonundan gelişmelerle gündemimizdeydi. İnsan evriminin dönüm noktasında dünyaya gelen ve gezegenimizin kaderini belirlemek için kendi geçmişiyle yüzleşmek zorunda olan uzaylı karakteri, Chiwetel Ejiofor’un canlandıracağından haberdardık.

Projeye katılacak isimlerden ikisi daha belli oldu. Bunlardan ilki, en çok Westworld’deki varlığıyla bilinen ve uzaylının gerçek kimliğini keşfetme tutkusuyla deliliğin sınırına sürüklenen bir CIA ajanını canlandıracak olan Jimmi Simpson. Diğeri ise Moonlight ile Oscar ve Altın Küre adaylığı bulunan, son olarak The Third Day’de izleme şansı bulduğumuz Naomie Harris. O ise parlak bir bilim insanı ve mühendis olan Justin Falls’a hayat verecek.

Naomie Harris’e övgü dolu sözler

Star Trek: Discovery’nin arkasındaki iki isim, Alex Kurtzman ve Jenny Lumet, dizinin senaristliğini, aynı zamanda yürütücü yapımcılığını üstleniyorlar. İkili Naomie Harris ile çalışmanın bir rüya olduğunu söyledi ve “Gücü, karmaşıklığı ve cesur sanatsal seçimleri bir ilham kaynağı. Onu aramızda görmekten daha heyecanlı olamazdık” diyerek hayranlıklarını belirttiler. 

Naomie Harris, Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest, Spectre ve Skyfall gibi ana akım filmlerin ardından; Barry Jenkins’in yönettiği Moonlight’da oldukça başarılı bir performans ortaya koymuştu. Kısa bir süre önce Mahershala Ali ile yeniden bir araya gelerek Swan Song adlı uzun metrajlı filmin prodüksiyonunu tamamladı. Ayrıca Venom 2’nun kadrosunda göreceğimiz oyuncu, yaklaşan Bond filmi No Time to Die‘da da Eve Moneypenny rolünü yeniden canlandıracak.

Yazı: Elif Acun