“The Sandman” fragmanı! Başlık bu kadar.

Neil Gaiman’ın 1989’dan bu yana farklı serilerle genişleyen The Sandman evreninin epeydir beklenen sinematik uyarlamasına yakında kavuşacağız. Dizi uyarlaması Netflix’te yayımlanacak ve Gaiman da yaratıcı ekipte. İlk fragman, platformun hayran etkinliği TUDUM kapsamında paylaşıldı.

Dream karakterini, geçtiğimiz sonbaharda çıkan söylentilerde olduğu gibi Netflix projesi Velvet Buzzsaw’da ve Terrence Malick‘in Song to Song’unda izlediğimiz Tom Sturridge canlandırıyor. Game of Thrones yıldızlarından Gwendoline Christie de bu evrene Lucifer karakteriyle adım atıyor. Serinin favori karakterlerinin başında gelen Death’e Killing Eve ve The Good Place gibi dizilerde izlediğimiz Kirby Howell-Baptiste hayat veriyor. Geniş kadroda Stephen Fry, Boyd Holbrook, Jenna Coleman, Asim Chaudry, Vivienne Acheampong, Mason Alexander Park ve David Thewlis gibi heyecan uyandıran simalar var.

Daha önceki Neil Gaiman uyarlamalarından dersler çıkarıldığını (bkz. American Gods) umarak The Sandman için heyecanımızı yüksek tutmaya devam ediyoruz. Nitekim Neil Gaiman da TUDUM kapsamıında yüreklere su serpen açıklamalar yaptı. Bu serüvenin uzun süren önce (hatta izleyicilerin büyük kısmının daha doğmadığı 90’ların başlarında) başladığını ve çizgi romana uygun fantastik bir televizyon işi yapmanın kendisi için ne kadar önemli olduğunu söyledi Gaiman. Netflix’le birlikte dizi için sevgiyle çalıştıklarını ve çizgi roman serisinin sadık okuyucuları için bile sürpriz olacak detaylar serpiştirdiklerini vurguladı.

Oyuncu seçimleri konusunda en başta endişeleri olduğunu ama her bir oyuncudan çok memnun olduğunu “Bir zamanlar sadece zihnimde yaşayan karakterleri ete kemiğe büründürdüler.” diyerek ifade etti. 

Dream’i canlandıracak Tom Sturridge de dizide duyacağımıza benzer bir ses tonuyla seslendi izleyicilere. Serinin büyük bir hayranı olduğunu hatta kitaplara taptığını söyleyerek sözlerine başlayan Sturridge, bu karakterin herkes için ne kadar önemli olduğunun bilinciyle çalıştığını belirtti. Death suretinde izleyeceğimiz Kirby Howell-Baptiste de karakteriyle kurduğu bağı “Birçok kişiye huzur veren bir karakter. Sevgi kapasitesi onu daha çok sevmeme sebep oldu” sözleriyle özetledi.

İlk görüntüler hemen aşağıda.