“The Simpsons” yeni sezonu müzikal bölümle açacak

Dile kolay, 33. The Simpsons sezonu yaklaşmakta. Televizyonun en uzun soluklu animasyon dizisi rekorunu genişletmeye devam eden Matt Groening ve ekibi, bunca zamanın ardından kendileri için de yeni heyecanlar yaratmayı alışkanlık edindi. 

Yaklaşan sezonlar için merak ve beklenti yaratmayı seven yapımcılar, geçtiğimiz yıllarda Marge ve Homer’ın boşanacağı yönünde dedikodular bile çıkarmıştı! Crossover bölümler ve farklı sanatçıların hazırladığı “couch gag”lerin yanı sıra karakterlerdeki kimi zorunlu değişiklikler (bkz. Apu Nahasapeemapetilon); uzundur yaratıcı ekibin ve dizinin sadık izleyici kitlesinin gündemindeydi. 

33. sezonu da yüksek bir şekilde açmaya niyetli Springfield sakinleri. Comic-Con@Home kapsamında düzenlenen panelde açıklandığına göre, sezon prömiyeri bol konuklu ve tamamen müzikal bir bölümle yapılacak. “The Star of the Backstage” isimli bölümde, Marge’ın şarkı söyleyen sesi olarak, Frozen’la yıldızı parlayan Kristen Bell mikrofon başına geçiyor. Konuk listesi Brian Cox (Succession), Rachel Bloom (Crazy Ex-Girlfriend), Timothy Olyphant (Fargo) ve Cristin Milioti (Made for Love) ile uzayıp gidiyor.

Serinin yapımcılarından Matt Selman, söz konusu bölümün şimdiye dek yaptıkları en müzikal iş olduğunu; baştan sona müzik barındıracağını söylüyor. Tamamı orijinal şarkılardan oluşacak sezon açılışı için “Broadway müzikali gibi bir bölüm” tanımını yapmaktan da çekinmiyor. 33. sezon 26 Eylül’de başlıyor.