“The Sims 4”dan Pride ayı güncellenmesi

Amerika’nın önde gelen video oyunu şirketi Electronic Arts (EA), 18 Haziran itibariyle The Sims 4’un yeni Pride içeriklerinin indirilebileceğini açıkladı.

The Sims, kadın eşcinsel ve erkek eşcinsel ilişkilenmenin yanı sıra trans karakter yaratma özelliğiyle de kapsayıcılığa yönelik adımlar atmıştı. Bu ay PC, Mac, Xbox ve Playstation 4 kullanıcılarına tanıtılacak Pride güncellemesi, 2010’dan bu yana LGBTİ+’ları destekleyen sivil toplum örgütü It Gets Better Project ortaklığıyla gerçekleştirildi. Güncelleme kapsamında gökkuşağından ilham alan giysiler ve cinsiyetsiz tuvaletler gibi unsurlar var.

Bu güncelleme Twitter’da da oldukça destek gördü. Bir kullanıcı “Artık Sims karakterlerimin hayatı resmen tamamlandı,” yorumunu yaparken, bir diğeri de başka bir öneride bulundu: “Tüm bu Pride içerikleriyle birlikte Ace (aseksüel) içeriklerine de erişebilir miyiz? Temsil edilebilmek harika olur!”

The Sims, Pride ayı güncellemeleriyle birlikte yeni eklenti paketi olan Island Living detaylarını da paylaştı. 21 Haziran itibariyle PC ve Mac oyuncuları, 16 Temmuz itibariyle de Xbox ve PS4 oyuncuları, karakterlerini tropikal Sulani adasına taşıyıp gevşeyerek takılabilecek.

(Yazı: Cansu Çubukçu)