The Strokes’tan sürpriz EP: “Future Present Past”

Bir süredir yeni çalışmalarını yayınlamalasını beklediğimiz ekiplerden biri olan The Strokes, dün akşam saatlerinde dört şarkılık yeni bir EP’yi dijital platformlardan servis etti. Future Present Past adını taşıyan yeni The Strokes EP’si, üç yeni şarkı ve davulcu Fab Moretti’nin yaptığı bir remiksten oluşuyor.

Grubun solisti Julian Casablancas’ın plak şirketi Cult Records etiketiyle 3 Haziran’da fiziksel kopyaları da satışa çıkacak olan Future Present Past EP’sini aşağıdaki bağlantıdan Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz.

Son olarak 2013 yılında Comedown Machine isimli albümünü yayınlayan ekip, Future Present Past EP’si için önceki iki albümünde olduğu gibi prodüktör Gus Oberg’le birlikte çalışmış. Oberg şimdiye dek The Strokes’un gitaristi Albert Hammond Jr.’ın solo kariyerinde yayınladığı her albüm ve EP’de de yer alıyordu.

BBC Radio 1’da Annie Mac’in programına konuk olan Julian Casablancas, grubun geleceğine dair herhangi bir planlarının olmadığını dile getirdi. Grubun yeni bir uzunçalar kaydetmesi için beşlinin tamamının bu konuda istekli olması gerektiğinin altını çizen Casablancas, büyük bir turneye çıkmak için de aynı durumun gerekliliğine vurgu yaptı. Geçtiğimiz yıl epey geniş bir Avrupa turnesine çıkan The Strokes’un Primavera Sound 2015 festivalinde verdiği konserden “You Only Live Once” performansını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=tpmQOKYE97E