"The Walking Dead"in VR oyunu geliyor

Televizyon dizisi, çizgi roman ve video oyunu formatlarıyla karşımıza çıkan The Walking Dead, yeni mecralara taşınmaya devam ediyor. Skybound Entertainment’tan yapılan açıklamaya göre serinin VR oyunu için hazırlıklar başladı.

Serinin orijinalinde olduğu gibi, oyuncuları kimi manevi değerler arasında seçim yapmak durumunda bırakacak olan VR The Walking Dead oyununun şimdiye dek yayınlanmış zombi ve korku oyunlarına nazaran daha farklı bir oyun mekanizması ve kurgusu sunacağının altı çiziliyor. Skydance Interactive ekibiyle bu oyun için işbirliğine giden Skybound ekibinden Dan Murray, oyunla ilgili açıklamalarda bulundu. IGN’e konuşan Murray, The Walking Dead‘i özel kılan en önemli detayın karakterlerin sürekli kendilerini ve aldıkları kararların manevi boyutlarını sorgulaması olduğunu dile getirirken bu unsuru VR oyuna taşımak için ellerinden geleni yaptıklarını da belirtti. Oyuncuların kendi tercihleri doğrultusunda oyunun ilerleyeceğini dile getiren Murray, önceden seyirci pozisyonunda olan The Walking Dead hayranlarını, VR oyun uyarlamasıyla birlikte söz konusu evrenin içine dahil edebilmek için sabırsızlandıklarını sözlerine ekledi.

Söz konusu oyunda hangi karakterleri göreceğimiz ya da nasıl bir hikaye olacağı henüz gizemini korusa da, sürekli yeni medyalar ve formatlar arayışı içinde olan The Walking Dead ekibi, daha sonra birçok farklı dizi ve filmin atması muhtemel VR oyun adımı için heyecanlı bir bekleyiş başlattı.

Beş yıl kadar önce Telltale Games tarafından hazırlanan The Walking Dead video oyunundan görüntüleri aşağıda görebilirsiniz.