The White Lotus için yeni rota oluşturuldu

Yazı: Melis Tire

Mike White’ın bol miktarda sosyal hiciv öğeleri barındıran antoloji serisi The White Lotus için yeni rota oluşturuldu. Varietynin haberine göre 3. sezonda Güneydoğu Asya’ya, Tayland’a gidiyoruz.

Hawaii’deki ilk sezonla aday olduğu 20 Emmy kategorisinin 10’unda zafere ulaşan dizi, geçtiğimiz sonbaharda yayımlanan 2. sezonda Sicilya’ya taşınmıştı. Otel zincirinin farklı ülkelerdeki lokasyonlarında; check-in yaptığınıza pişman ettirmemeye, keskin bir zekâ ve kurnazlıkla dolup taşmaya devam eden dizi bir kez daha yenilenmiş bir oyuncu kadrosuyla ekrana dönecek.

Dizi, ilk iki sezondaki duraklarında bulunduğu şehirlerdeki Four Seasons otellerini set olarak kullanmıştı. Tayland’da da dört adet Four Seasons bulunmakta: Bangkok, Chiang Mai, Koh Samui ve Golden Triangle, yeni The White Lotus macerasının evi olmaya aday lokasyonlar.

Serinin yaratıcısı ve senaristi Mike White, Sicilya sezonunun finalinin ardından yaptığı açıklamada bir Asya ülkesinde geçecek bir kurgu üzerine çalıştıklarının ipuçlarını vermişti: 

“İlk sezonda para ve ardından 2. sezonda da seks üzerinde durduk. Bence 3. sezon, Doğu dininde ve maneviyatında ölüme bir tür hicivli ve komik bir bakış olabilir. The White Lotus ile bir tur daha yapmaya elverişli, zengin bir duvar halısı olabilirmiş gibi geliyor.”

Variety’nin birden fazla kaynağa dayandırdığı haberinin ardından Deadline ekibi dizinin yapımcılarından David Bernad’a ulaşmış ve iddiaları doğrulatmış. Daha önce de Asya’da bir sezon çekmek için çabaladıklarını söyleyen Bernad, bunun 3. sezonla birlikte mümkün olacağını söylüyor.

Antoloji serisinin şu ana dek yayımlanan iki sezonunda da kamera karşısına geçen tek oyuncu Jennifer Coolidge olmuştu. The White Lotus tatillerinde izlediğimiz diğer oyuncular arasında Michael Imperioli, Aubrey Plaza, Murray Bartlett, Connie Britton, Will Sharpe ve F. Murray Abraham gibi isimler bulunuyor. 

Henüz prodüksiyon ve yayın takvimi gizemini korusa da yeni sezonda kimlerin oyuncu kadrosunda yer alacağı; geçtiğimiz sezonlardan herhangi bir karakterin dönüş yapıp yapmayacağı şimdiden merak konusu.