Thor Harris dub keşiflerine düetlerle devam ediyor

Shearwater’ın erken dönem üyesi ve 1980’ler New York’undan çıkma Swans’ın 2010’da yeniden bir araya gelmesinden bu yana vurmalı üstadı olarak tanıdığımız Thor Harris, dub keşiflerini sürdürüyor. 2020’de yayımladığı Doom Dub albümünün devamı niteliğindeki Doom Dub II koleksiyonundan ilk parça dinlemeye açıldı.

Joyful Noise Recordings etiketiyle 22 Temmuz’da yayımlanacak albümde, her Thor Harris projesinde olduğu gibi merak uyandıran konuk müzisyenlerle yapılmış düetler var. Gotik folk tınılarıyla büyüleyen Marissa Nadler, yeni albümü Arkhon’u bu hafta yayımlayacak olan Zola Jesus, ABD punk sahnesinin en üretken figürlerinden Mike Watt, ilk albümde de yer alan Avustralyalı besteci ve görsel sanatçı Lawrence English, Sırp müzisyen Marina Tadic, Doom Dub II için Thor Harris ile güçlerini birleştiren müzisyenlerden bazıları.

Thor Harris, yeni albüm duyurusuyla birlikte paylaştığı mesajda şunları söylemiş: “Dub’ın insanlık tarihinin en büyük buluşlarından biri olması yüksek ihtimal. Bu albüm, bu formun orijinal pratisyenlerine mütevazı bir saygı duruşum.”

Dokuz parçadan oluşan albümdeki parçaların büyük kısmı, karantina günlüğü tadında isimlendirilmiş. Dinlemeye açılan parça da “Day 447 of Quarantine” adını taşıyor. Zola Jesus, Dorian Wood ve Craig Ross eşlikli parça hemen aşağıda.

Doom Dub II kapak görseli ve şarkı listesi aşağıda görülebilir.

1- Day 32 of Quarantine (with Lawrence English, Stine Janvin Motland)
2- Day 19 of Quarantine (with Daniel Rejmer, Sarah La Puerta)
3- Day 447 of Quarantine (with Craig Ross, Dorian Wood, Zola Jesus)
4- Do Androids Dream of Dick? (with Adam Harding)
5- Day 9 of Quarantine (with Brandon Eggleston, Marissa Nadler, Adam Harding)
6- Day 62 of Quarantine (with Dan Haab, Marina Tadic, Adam Harding)
7- Sean Cook Dub (with Sean Cook)
8- Day 7 of Quarantine (with Christopher Pravdica, Sarah La Puerta)
9- I Miss You So Much (with Adam Harding)

Thor Harris, Mart 2016 tarihli Bant Mag. No:47’nin konuklarından biriydi. Austin’deki evi ve stüdyosunda müzikal kariyeri, çizimleri, kitapları ve depresyonla mücadele üzerine gerçekleştirdiğimiz muhabbeti buradan okuyabilirsiniz.