Through The Window üçüncü turuna başladı: Yer Var!

Türkiye, Hollanda ve ötesinden kuir sanatçıları, düşünürleri ve gece hayatı çalışanlarını çevrimiçi ortamda buluşturan dayanışma, iş birliği ve sanat ağı Through The Window (TTW) yeni alanlar ve yeni imkânlarla üçüncü defa aramıza döndü. Bir kez daha oluşumun Instagram hesabından takip edilebilecek Through The Window, 7 Mayıs’taki pop-up etkinliğin ardından 22 Haziran’da çevrimiçi sergisi, ikinci sohbeti ve final partisi ile karşımızda olacak.

Performans sanatçısı, söz yazarı, şarkıcı, prodüktör, DJ ve LBGTİ+ hakları aktivisti Kübra Uzun, sanatçı, yönetmen ve küratör Ömer Tevfik Erten ve Hollandalı yazar ve felsefeci Simon(e) van Saarloos’un 2020’de birlikte başlattıkları proje, küresel pandemi sürecinde işini ve projesini kaybeden kuir sanatçı, aktivist ve gece hayatı çalışanlarına destek olmayı, nefes alanları açmayı ve kuirler arasındaki trans*nasyonel ağı genişletmeyi amaçlıyor.

Through The Window’un 7 Mayıs’ta Club CoWeed ev sahipliğinde gerçekleşecek, bu seneki ilk etkinliği “Yer Var’’ adlı çevrimiçi sohbeti dinleyeceğiz. Simon(e) van Saarloos moderatörlüğünde düzenlenecek sohbete non-binary kuir fotoğraf sanatçısı ve sosyal aktivist DeLovie Kwagala, queerwaves’in yaratıcılarından biri olan Melis Nots ve Papaya Kuir kolektifinden sanatçı Paula Chaves Bonilla konuşmacı olarak katılacaklar. Sohbetin hemen ardından My Kali Magazine ortaklığıyla gerçekleşecek olan çevrimiçi partide AÏDA SALANDER, Özlem Güngören, BuseNin dijital kabine geçecekler. DJ performansların yanı sıra Narcissa/نرجس ve Ko Shin Moon’un (feat. Cem Köklükaya) video performans ve gösterimlerine de yer verilecek.

Türkiye, Hollanda ve ötesinden davet edilen 31 kuir sanatçının fotoğraf, resim, video, ses gibi farklı araçlarla ürettikleri işlerden oluşan disiplinlerarası sergi ise 22 Haziran 2022 tarihinden itibaren TTW’nin Instagram hesabında keşfedilebilecek.