Tierra Whack’in LEGO roketiyle uzayın derinliklerine

Philadelphia çıkışlı hip hop müzisyeni Tierra Whack, 2018’de görsel albümü Whackworld’ü yayımladığından bu yana sadece yeni müzikleriyle değil; video klipleriyle de heyecan yaratıyor. Kostümler, incelikli dekorlar ve karakteristik bir mizah anlayışını buluşturan görsel anlatılarına bir harika daha ekledi Tierra Whack.

“Link” isimli yeni şarkı, LEGO Group ortaklığıyla hayata geçirilmiş bir videoyla birlikte yayımlandı. Yönetmen koltuğunda, bir mutfaktaki patateslerin canlandığı “Unemployed” klibinde de müzisyenle çalışmış Cat Solen var. “Link” klibinde rengârenk kostüm tasarımlarıyla hayat bulmuş kimi arkadaşlarının yardımıyla LEGO parçalarından bir roketle uzayın derinliklerine uğurluyoruz Tierra Whack’i. 

Klipteki fikirlerin ortaya çıkış süreci de dikkate değer. LEGO’nun Rebuild the World kampanyasının bir parçası olan “Link” için Philadelphia’daki okullardan bir grup çocukla buluşmuş ve birlikte LEGO parçalarıyla çeşitli objeler yaratmışlar. “Onlara gerçekten güvendim çünkü müthiş bir şeyler çıkaracaklarını biliyordum” diyor Tierra Whack.

Sürreel kliplerine bir yenisini ekleyen Tierra Whack, böylelikle 2021’deki ilk yeni şarkısını da paylaşmış oldu. Yakın gelecekte bir albüm olup olmadığı ise merak konusu.

Yükleniyor...