Tiffany Haddish için sırada bir bilim kurgu filmi var: “Landscape With Invisible Hand”

Aynı isimli bilim kurgu romanından beyazperdeye taşınacak Landscape With Invisible Hand’in oyuncu kadrosuna katılan ilk isim Tiffany Haddish oldu.

Oyunculuğun yanı sıra yazarlık ve komedyenlik de yapan Haddish, 2017 yılındaki Girls Trip filmindeki rolünden bu yana pek çok dizide ve sinema filminde de rol almıştı. Ancak bu yeni projeyle beraber daha önce dâhil olmadığı bilim kurgu sinemasına adımını atıyor.

Komedyenin, yazar M. T. Anderson’ın 2017 ulusal kitap ödüllü romanı Landscape With Invisible Hand’denuyarlanacak olan filmde rol almak için yapımcılarla “son müzakereler” içinde bulunduğu konuşuluyor. Haddish’in filmde hangi rolü canlandıracağı ise henüz belli değil.

Filmin senarist ve yönetmen koltuğunda 2017 yapımı gerilim filmi Throughbreds ile tanıdığımız Cory Finley yer alıyor. Kısa bir süre önce Hugh Jackman’ın başrolünde olduğu Bad Education’ın da yönetmenliğini yapan Finley’nin filmlerindeki ortak nokta, genellikle odağında genç karakterlerin olması. Bu açıdan yönetmen tercihi isabetli gibi görünmekte. Nitekim roman, distopik bir gelecekte iki gencin çalkantılı ilişkisini konu ediyor.

Prodüksiyon da emin ellerde. Brad Pitt’in yapım şirketi Plan B, Megan Ellison’ın 2011’de kurduğu Annapurna ve köklü şirket MGM, bu uyarlama için güçlerini birleştiriyor.

Landscape With Invisible Hand ne anlatıyor?

Vuvv olarak bilinen yabancı bir türün dünyayı ele geçirdiği bir yakın gelecek tasvirinin çizildiği ödüllü roman, uzaylıların getirdiği emek tasarrufuna dayalı teknolojiyle birlikte değişen iş piyasasını ve çöken küresel ekonomiyi konu alıyor. Kitap, bu ekonomik zorluklar karşısında hayatını kazanmaya çalışan genç bir çiftin hikâyesine odaklanıyor ve aralarındaki gerilimli ilişki ekseninde ilerliyor.

Haddish’in yaklaşan diğer projeleri

Here Today

Billy Crystal’ın yazıp yönettiği, bir de başrolde yer aldığı bir “feel good” filmi. Tecrübeli bir komedi yazarının, Haddish’in canlandırdığı sokak müzisyeniyle kurduğu beklenmedik dostluğu konu edecek.

On The Count of Three

Stand-up komedyeni ve senarist Jerrod Carmichael’ın ilk uzun metrajı. Doğru zaman geldiğinde birbirlerinin hayatlarını sonlandırma sözü vermiş iki arkadaş hakkında. 

The Unbearable Weight of Massive Talent

Nicolas Cage’in kendini -maddi sıkıntılar içindeki Nicolas Cage olarak- oynayacağı film, bir doğum günü partisi etrafında şekilleniyor. Cage’e çok sıkı hayranı Javi tarafından evinde düzenlediği partisine gelebilmesi için 1 milyon dolarlık teklif sunuluyor ve sonrasında olaylar Tarantinovari bir karmaşaya dönüşüyor.

Yazı: Bahriye Şevval Gülteki

Yükleniyor...