Tim Burton yönetmenliğinde bir “The Addams Family” dizisi

The Addams Family, 1930’larda Amerikalı çizer Charles Addams’ın karikatür serisi olarak başladığı serüveninde 1964’te televizyon dizisi uyarlamasıyla dünya çapında üne kavuştuktan sonra animasyondan sinema filmine, çizgi romandan video oyunlarına birçok farklı formatta karşımıza çıktı. Şahsına münhasır karakterleriyle farklı kuşakların gözdesi hâline gelen aile tekrar televizyona dönüyor. Üstelik yönetmen koltuğundaki isim de Tim Burton olacak. 

Tim Burton’ın televizyona yapacağı resmen ilk iş olacak serinin senaryosu, Smallville’in yaratıcıları Alfred Gough ve Miles Millar’a emanet. İkili aynı zamanda yapımcı ve proje sorumlusu olarak da diziye dâhil olacak.

Ailenin beyaz perdedeki ilk temsili, 1991 yapımı The Addams Family’nin başarısında, yönetmen Barry Sonnenfeld’in Tim Burton’ın izinden gitmesinin etkisi inkâr edilemez. Burton’ın yeni dizisiyle ilgili de merak uyandıran detaylar var: günümüzde geçecek olması ve Wednesday Addams’ın perspektifinden izleneceği. Oyuncu kadrosu ve yayın tarihi gibi diğer ayrıntıları öğrenmeyi iple çekerken, The Addams Family ile diziden önce, geçtiğimiz sene vizyona giren animasyon uyarlamasının devam filminde buluşacağız gibi görünüyor.

Tim Burton’ın yakın gelecekte Beetlejuice 2 filmiyle de bir nostalji rüzgârı estirmeye hazırlandığını hatırlatalım.

Yazı: Damla Tüfekli


Yükleniyor...