Timothy Olyphant, “The Mandalorian” oyuncu kadrosunda

Bu yılın sonlarına doğru ikinci sezonu yayımlanacağı açıklanan The Mandalorian, oyuncu kadrosuna yeni isimler dahil etmeye devam ediyor. Temuera Morrison’ın yeni sezonda Star Wars evreninin azılı kelle avcısı Boba Fett’i canlandıracağı haberinin ardından kadroya eklenen yeni isim Timothy Olyphant oldu. 

Olyphant’ın adını, son yıllarda dahil olduğu ilgi çekici projelerle sıkça duyuyoruz. En son bir Netflix dizisi olan Santa Clarita Diet’ta izlediğimiz Olyphant, FX yapımı Justified’daki etkileyici performansıyla hafızalarda yer etmiş ve bu diziyle En İyi Erkek Oyuncu dalında Emmy’ye aday gösterilmişti. Ayrıca yine bir dram dizisi olan HBO yapımı Deadwood’ta da epey bir başarı kazanmıştı. Kariyerindeki sinema deneyimlerine baktığımızda son olarak Quentin Tarantino’nun Once Upon a Time in Hollywood filmini görüyoruz. 51 yaşındaki oyuncunun rol aldığı diğer büyük yapımlar ise Dreamcatcher, The Girl Next Door, Live Free or Die Hard ve Hitman.

Henüz ikinci sezonu yayımlanmamışken üçüncüsü için çalışmaların başladığı popüler Star Wars spin-off serisi The Mandalorian’ın yanı sıra Disney+ üç yeni Star Wars dizisi daha hazırlıyor: Ewan McGregor’lı Obi-Wan Kenobi, Diego Luna’nın rol aldığı Cassian Andor ve Leslye Headland’in kısa zaman önce duyurulan, kadın kahramanlara odaklanacak yeni Star Wars dizisi.

Yazı: Işıl Saykan