Todd Phillips’ten “Joker” filmine dair açıklamalar

4 Ekim’de vizyona girecek Joker filminin yönetmeni Todd Phillips, yeni açıklamalarıyla bir kez daha kafaları karıştırdı.

DC Comics evreninin en popüler kötülerinden biri olan Joker’ı ilk kez Joaquin Phoenix’in canlandıracağı filmden yayınlanan ilk fragmanla birlikte anlatılacak hikâyeye dair kimi detaylar konuşulmaya başlanmıştı. Joker’ın özel hayatı ve ailesiyle ilgili travmalarından kesitler sunan fragman, asıl adı Arthur Fleck olan karakterin dehşet saçan bir kötüye dönüşme sürecine tanık olacağımızın sinyallerini vermişti.

Yönetmen Todd Phillips, Empire dergisine verdiği röportajda yarattıkları orijin hikâyesinde hiçbir çizgi romana bağlı kalmadıklarını ve bunun birçok insanı kızdıracağını bildiğini söylüyor. Joker’ın geçmişine dair kendi versiyonlarını yazmayı tercih ettiklerini söyleyen yönetmen, bunun kendisi için işin ilgi çekici kısmı olduğunu da vurguladı. “Biz bir Joker canlandırmıyoruz; bu bir Joker’e dönüşme hikâyesi, bu ardındaki insanla ilgili.” sözleriyle filme dair ipuçlarını paylaşıyor Phillips. Başrolde izleyeceğimiz Joaquin Phenix’in de her zaman ilk tercihleri olduğunu söyleyen yönetmen, senaryonun yazım aşamasında bilgisayarlarının yanında Phoenix’in bir fotoğrafı olduğunu ve yazdıkları sahneleri, kafalarında ünlü aktörle canlandırdıklarını da açıkladı.

Oyuncu kadrosunda Zazie Beetz, Danny DeVito ve Marc Maron’u da bulunduran filmin fragmanı hemen aşağıda.