“Tolkien” filminden bir fragman daha

Mad Max: Fury Road ve X-Men filmlerinde sergilediği performanslarla akıllarda yer eden Nicholas Hoult’un efsanevi yazar J.R.R. Tolkien’ı canlandırdığı filmden yeni bir fragman.

Yönetmenliğini Dome Karukoski’nin üstlendiği Tolkien, The Lord Of The Rings ve The Hobbit‘in yazarı J.R.R. Tolkien’in hayatını konu ediyor. Tolkien’ın da bizzat deneyimlediği Birinci Dünya Savaşı’nın öncesinden başlayacak film, yazarın başyapıtları ve tüm zamanların en çok okunan kitapları arasında yer alan The Hobbit ve The Lord Of The Rings‘i yazdığı 1930’lu ve 1940’lı yıllara kadar uzanacak. Senaryosu da David Gleeson tarafından yazılan FOX’un biyografik filmden paylaşılan yeni fragmanda, yazarın çocukluk yılları ve savaş sahnelerinden kesitler ön plana çıkıyor.

Tolkien, Finlandiyalı yönetmen Karukoski’nin ilk İngilizce filmi olacak. Filmin başrol oyuncusu Nicholas Hoult için de bu filmin ayrı bir önemi var. Rebel In The Rye filminde J.D. Salinger’ı canlandıran Hoult, bir başka önemli yazarı portrelediği performansıyla karşımıza çıkacak.

10 Mayıs’ta gösterime girecek olan Tolkien’ın yeni fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.