Tom Petty’yi 70. yaş gününde anmak için yıldızlar bir arada

70’lerde kurduğu grubu The Heartbreakers’la Amerikan rock müziğinin seyrini değiştiren Tom Petty, 2017’de aramızdan ayrılmıştı. Efsanenin 70. yaş günü (20 Ekim 1950) şerefine 23 Ekim Cuma günü çevrimiçi bir etkinlik düzenleniyor ve müzik dünyasından pek çok yıldız isim anmaya katılıyor.

Türkiye saatiyle cumayı cumartesiye bağlayan gece 02.00’de başlayacak Tom Petty’s 70th Birthday Bash etkinliğinde özel performanslarla ekrana gelecek isimlerin listesi bir hayli kabarık. Foo Fighters, Stevie Nicks, Lenny Kravitz, Eddie Vedder, Lucinda Williams, Post Malone, Beck, Gary Clark Jr., Margo Price, The Flaming Lips, Spoon, Chris Stapleton, Norah Jones diye uzayıp giden bir yıldızlar geçidinden söz ediyoruz. Tom Petty’nin The Heartbreakers’da birlikte çaldığı Mick Campbell ve Benmont Tench de program kapsamında Petty anısına performans sergileyecek. 

İki buçuk saat sürecek doğum günü kutlamasında, Tom Petty’nin daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış konser kayıtlarının da gösterileceği açıklandı. Detaylı bilgiler ve etkinliği takip etmek için buraya tıklayarak Tom Petty’nin resmî web sitesine ulaşabilirsiniz.

Gecenin konuklarından Foo Fighters’ın esas kişisi Dave Grohl, 1994’te Saturday Night Live’a konuk olan Tom Petty & The Heartbreakers’a davulda eşlik etmişti. Grohl’un bu deneyimden bahsettiği kısa söyleşi ve performanstan bir kesit hemen aşağıda.

Kutlamalar bununla da sınırlı değil. Radyo istasyonu SiriusXM de bol konuklu özel bir program hazırlamış. Türkiye saatiyle 23 Ekim akşamı 23:30’da başlayacak yayında Kurt Vile, The Raconteurs, Grouplove ve The Killers gibi isimlerin performanslarını ve Petty hakkında çevireceği muhabbetleri dinleyeceğiz. Yayını SiriusXM’in Tom Petty radyosundan takip edebilirsiniz.

Yükleniyor...