Trent Reznor ve Dr. Dre'den bir streaming servisi: Beats Music

Streaming servislerinin en yeni üyesi Beats Music, Dr. Dre ve Trent Reznor önderliğinde iOS ve Android üzerinden hizmete sunuluyor.

İlk olarak AT&T aracılığıyla Amerika’da hizmet vermeye başlayacak uygulama kişisel bilgisayarların yanısıra iOS, Android ve Windows Phone gibi mobil işletim sistemlerinde de kullanılabilecek. https://beatsmusic.com/ adresinden uygulama hizmete girdiğinde kullanmayı planladığınız kullanıcı adını kayıt ettirebiliyorsunuz.

COO firmasından Luke Wood’un yaptığı açıklamaya göre Beats Music, mevcut streaming servislerinden çok daha farklı olacak. Bu farklardan birkaçından şu şekilde bahsedilmiş: İstenen parçayı reklamsız bir arayüzle, kesilmeler olmadan çevirimiçi veya çevirimdışı olarak dinlemek mümkün olacak. Uygulama içerisinde yer alan özel yapay zeka sayesinde seçtiğimiz tarzlara ve dinlediğimiz müziklere göre yeni sanatçı tavsiyeleri de alabileceğiz.

Şimdiye kadar kulağa Last.fm ve Spotify karışımının reklamsız versiyonu gibi gelen Beats Music yeni bir ‘şirket’ mi, yoksa sanatçı ve kullanıcı dostu bir streaming platformu mu olacak hep birlikte göreceğiz.