True Detective 4. sezona aranan kan bulundu

Matthew McConaughey ve Woody Harrelson’ın yer aldığı ilk sezonunun ardından kısa bir sürede fenomene dönüşen True Detective, farklı karakterler ve hikâyelere odaklanan, bambaşka suç labirentlerine girdiğimiz devam sezonlarıyla beklenen etkiyi yaratamamıştı. Mahershala Ali’yi başrolde izlediğimiz 3. sezondan üç yıl sonra popüler suç antolojisinin yeni bir yaratıcı ekiple döneceği, geçtiğimiz aylarda netlik kazanmıştı

Advertisement

İsmi True Detective: Night Country olarak açıklanan sezona aranan başrol bulundu: Orange Is The New Black, Black Mirror ve Tales From The Loop gibi diziler için yönetmenlik yapmış olsa da çok uzun yıllardır oyuncu kimliğiyle bir televizyon projesinde yer almayan Jodie Foster. Kendisinin yapımcı veya yönetmen olarak da künyede yer alıp almayacağı henüz bilinmiyor.

24 saatin karanlık geçtiği Kuzey Kutbu’nu mesken tutacak sezonda, Dedektif Liz Danvers (Foster) ve Dedektif Evangeline Navarro karakterleri etrafında bir anlatı kurulacak. İki karakter, Alaska’nın Ennis kentinde uzun bir kış gecesi başladığı vakit, Tsalal Arktik Araştırma İstasyonu’nu işleten altı kişinin iz bırakmadan ortadan kaybolmasına dair sır perdesini aralamaya çalışacak.

Dizinin yaratıcısı Nic Pizzolatto’nun yeni bir sezona dair çalışmalara başladığı haberleri, 2019’daki 3. sezon finalinden sonra gündem olmuştu. Fakat yeni True Detective anlatısının künyesinde Nic Pizzolatto ismi yok. Bu anlamda 4. sezon, dizi için de bir ilk olacak. Neyse ki proje emin ellerde: Yürütücü yapımcı olarak Moonlight, If Beale Street Could Talk, The Underground Railroad gibi ödüllü yapımların yönetmeni Barry Jenkins görevde. HBO tarafından senaryosu çok beğenilen Issa López ise aynı zamanda yönetmen koltuğuna oturacak.

4. True Detective sezonu için kesinleşmiş bir prömiyer tarihi henüz bulunmuyor.