Tuğçe Şenoğul yeni teklisiyle iştah kabartıyor

İlk solo albümü Gölgelerine’yi 2017’de yayımlayan Tuğçe Şenoğul, yepyeni bir şarkıyla karşımızda. Bu kez karanlığa değil, retro synth tonlarının titreştirdiği bir belli belirsiz bir âleme çağırıyor.

“Bu Rüya Değil” isimli yeni şarkısı için bedroom pop ve synth pop gibi janrlardan beslendiğini söylüyor Tuğçe Şenoğul. Yeni sonik evrenini yaratmak için de daha fazlası için ağız sulandıran bir ekiple çalışmış. Parçanın prodüktör koltuğunda ilk albümü Kimim Lan Ben? ve yakın zamanda yayımladığı Melike Şahin düeti “Pusulam Rüzgar”la tanıdığımız Mert Demir var. Parçanın temelini oluşturan baslar, sakin beatler ve gitar kayıtları da Demir’den. Klavye kayıtlarıyla ikiliye eşlik eden Alican İpek, parçanın miks ve mastering işlemlerini de üstlenmiş. Geri vokallerde Mert Demir’le birlikte Kardelen Köker’i duyuyoruz.

Sonik dünyasının ferahlatan bir etkisi olsa da puslu bir tadı var yeni Tuğçe Şenoğul parçasının. “Ne kadar zor ya sev ya da sevil” dediği nakaratı çoktan dilimize dolandı bile. İkinci albüm için beklerken iştah kabartan “Bu Rüya Değil”in ardından neler gelecek, merakla bekliyoruz.

Kapak fotoğrafı künyesi:

Kreatif Yapımcı: Wiseslang
Fotoğraf & Görsel Kimlik: Ogün Akgül
Art Director: Altın Tatlı
Styling: Ramazan Tunç
Makyaj: Ege Eryalaz
Saç: Mert Pekgüzel
Stüdyo: Stüdyo Sum

Tuğçe Şenoğul: Aklımdakiler

İlk albümü Gölgelerine‘nin ardından Bant Mag. Ocak-Şubat 2018 sayısı No:61’de Aklımdakiler köşemizde Tuğçe Şenoğul’u ağırlamıştık. Ceylan Ertem, Hakan Tamar, Berk Çakmakçı, Dilan Bozyel gibilerinden gelen sorulara verdiği yanıtlara, Sadi Güran’ın illüstrasyonlarının eşlik ettiği dosya burada.